You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: Head of the Harbour
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Event
2
G U17 4+
Sponsored by: Citywide Engineering Ltd
Crew
#1
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Event
2
G U17 4+
Sponsored by: Citywide Engineering Ltd
Crew
#2
DIOC
Sacha Sampson (stroke), Eleanor Griffiths, Ruby Hayes, Verity Andrews + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (NTT)
Event
2
G U17 4+
Sponsored by: Citywide Engineering Ltd
Crew
#3
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#2
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 7th
Crew
#3
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
DIOC
Ruby Hayes (stroke), Amie Meadowcroft, Jemma Couillault, Ruby Cotter, Georgia Leach, Olivia Maxwell, Brooke Vincent, Charlotte Blakey + Nina Foley (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
DIOC
Jemima Forsythe (stroke), Charlotte Lobb, Jemima Heyward, Millie Lovrich, Hannah Flacks, Tori Jones, Piper Wight, Hannah Parkman + Kate Tapper (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
DIOC
Amelia Blamey (stroke), Eleanor Griffiths, Sophie Clark, Sacha Sampson + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#2
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#1
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 8th
Crew
#2
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 6th
Crew
#1
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Event
27
G U16 4X+
Sponsored by: Belmont Management Services
Crew
#1
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Event
27
G U16 4X+
Sponsored by: Belmont Management Services
Crew
#2
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Event
27
G U16 4X+
Sponsored by: Belmont Management Services
Crew
#3
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 7th
Crew
#1
DIOC
Jemma Couillault (stroke), Emma Leaming, Olivia Couillault, Eleanor Griffiths, Grace Johnstone, Ruby Cotter, Georgia Leach, Amelia Blamey + Lauren Furley (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
DIOC
Zoe Mercer (stroke), Lucy Church, Brooke Vincent, Isabella Carter, Holly Schiele, Prudence Fowler, Sienna Cook, Kate Baddeley + Sadie Sumich (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
DIOC
Sacha Sampson (stroke), Grace Michie, Alana Sullivan, Verity Andrews + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#1
DIOC
Amy Hill (stroke), Isabella Morcom, Kezia Deavoll, Phoebe Archibald + Ariella Rosenbaum-Raynish (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#3
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
DIOC
Zoe Mercer (stroke), Lucy Church, Brooke Vincent, Isabella Carter, Holly Schiele, Prudence Fowler, Jemima Heyward, Charlotte Lobb + Sadie Sumich (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
DIOC
Jemima Forsythe (stroke), Kate Baddeley, Sienna Cook, Millie Lovrich, Hannah Flacks, Tori Jones, Amelia Johnston, Hannah Parkman + Grace Riley (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#2
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 6th
Crew
#3
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 4: placed 3rd
Crew
#1
DIOC
Kezia Deavoll (stroke), Kate Poole, Rosie Ireland, Kate Haines, Georgia Gibson, Amy Hill, Lucinda Trethewey, Madeleine Wilson + Ariella Rosenbaum-Raynish (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
DIOC
Hannah Avery (stroke), Emma Leaming, Olivia Couillault, Phoebe Archibald, Isabella Morcom, Georgia Gregory, Grace Johnstone, Amelia Blamey + Lauren Furley (cox)
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Social