You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: Head of the Harbour
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 7th
Crew
#3
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#4
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Event
9
B N18 2X
Sponsored by: Marino Consultants and Associates
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Event
9
B N18 2X
Sponsored by: Marino Consultants and Associates
Crew
#2
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
SHAK
Daniel McGill (stroke), Jared August, Hamish McKay, Tomos Hudgell, Louis O'Brien, Liam Zinzley, Callum Smidt, Will Yates + Louis Wall (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
SHAK
Jadin Kingi (stroke), Max Burggraaf, Xavier Smidt, Xavier Yates, Daniel Pennell, Brian Patterson, Don Lui, Ryan Olsen + Callum Miller (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
SHAK
Liam McGuire (stroke), Christian Sifakula, Blake Nelson, Adam Clark, Joshua de Wit, Sam Beuth, Samuel Hinchcliff, Eugene Castro + Michael Braem (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
SHAK
no crew listed
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 8th
Crew
#2
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 3: scratched
Crew
#1
SHAK
Jadin Kingi (stroke), Max Burggraaf, Xavier Smidt, Christian Sifakula, Joshua Moor, Adam Clark, Sam Beuth, Joshua de Wit + Callum Miller (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
SHAK
Marlon Breen (stroke), Fynn Franklin, Michael King-Farrington, Carlos Rojas + Benjamin Blackhall (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 4: placed 4th
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Event
36
B L18 2X
Sponsored by: Tidbury family
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
SHAK
Sam Gollings (stroke), Will Yates, Hamish McKay, Xavier Yates, Ethan Fookes, Max Burggraaf, Xavier Smidt, Connor Ryan + Callum Miller (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Event
44
B U17 4X+
Sponsored by: Tidbury family
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#3
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
SHAK
Samuel Wisniewski (stroke), Xavier Smidt, Christian Sifakula, Adam Clark, Joshua Moor, Robert Paul, Jadin Kingi, Max Burggraaf + Callum Miller (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
SHAK
Sam Beuth (stroke), Marlon Breen, Fynn Franklin, Richard Ieremia, Joshua de Wit, Carlos Rojas, Eugene Castro, Michael King-Farrington + Michael Braem (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Event
52
B U18 8+
Sponsored by: Tidbury family
Crew
#1
SHAK
Luca Kirwan (stroke), Tom Newton, Liam Zinzley, Vedran Ilich, Sean Paget, Josh Purdon, Theo Wright, James Fitz-Gerald + Louis Wall (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
52
B U18 8+
Sponsored by: Tidbury family
Crew
#2
SHAK
Daniel McGill (stroke), Jared August, Hamish McKay, Callum Smidt, Louis O'Brien, Tomos Hudgell, Nathan Collins, Tim Edwards + Jack Higgins (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Social