Day sheet: Head of the Harbour
This is the day sheet for the 2018 Head of the Harbour.
click a filter below to remove it
Saturday, 10th February 2018
Race B @ 07:49: Event 1, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race C @ 07:53: Event 1, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race D @ 07:57: Event 1, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#4
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race G @ 08:10: Event 3, Division 2 | ||
---|---|---|
Event
3
B U15 2X
Sponsored by: Mannco Consulting Ltd
| ||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race Q @ 08:55: Event 7, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race R @ 08:59: Event 7, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race W @ 09:19: Event 9, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo
|
Race A @ 09:39: Event 11, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Adam Clark (stroke), Jadin Kingi, Max Burggraaf, Xavier Smidt, Xavier Yates, Hamish McKay, Christian Sifakula, Liam McGuire + Callum Miller (cox)
Coached by: Mike O'Brien
|
Race G @ 10:09: Event 15, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race I @ 10:17: Event 17, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
Race J @ 10:21: Event 17, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
Race L @ 10:29: Event 19, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Troy Odonnell (stroke), Tom Keeling, Douglas Polo, Thomas Clingin, William Clingin, Ethan Elmore, Caleb Wharton, Kaegen Just + Jack Higgins (cox)
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Jack Smith (stroke), Benjamin Blackhall, Senna Guest, Tom Yalda, Pranav Panditji, Campbell Hutchinson, Joseph Maloney, Kristian Matulich-Watson + Cameron McKinley (cox)
Coached by: Liam Bradley & Mark Clemo
|
Race M @ 10:34: Event 21, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race O @ 10:42: Event 21, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race P @ 10:46: Event 21, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#4
SHAK
Coached by: Liam Bradley & Terry Dolan
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race U @ 11:06: Event 23, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
23
B U15 8+
Sponsored by: Bill and Jane Manning
| ||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Troy Odonnell (stroke), Thomas Clingin, Xavier Smidt, Tom Keeling, Joshua Moor, Douglas Polo, William Clingin, Ethan Elmore + Jack Higgins (cox)
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race V @ 11:11: Event 23, Division 2 | ||
---|---|---|
Event
23
B U15 8+
Sponsored by: Bill and Jane Manning
| ||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Conall Sims (stroke), Henry Rea, Caleb Wharton, Kaegen Just, Joshua Rodgers, Tom Yalda, Senna Guest, Kristian Matulich-Watson + Cameron McKinley (cox)
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race Z @ 11:31: Event 25, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race A @ 11:35: Event 25, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Race F @ 11:55: Event 28, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
Race G @ 11:59: Event 28, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
Race H @ 12:03: Event 28, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
Race L @ 12:19: Event 30, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race M @ 12:23: Event 30, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race N @ 12:27: Event 30, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#4
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race R @ 12:46: Event 32, Division 2 | ||
---|---|---|
Event
32
B U15 4X+
Sponsored by: Strong Family Trust
| ||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race S @ 12:51: Event 32, Division 3 | ||
---|---|---|
Event
32
B U15 4X+
Sponsored by: Strong Family Trust
| ||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
Campbell Hutchinson (stroke), Pranav Panditji, Joseph Maloney, Kristian Matulich-Watson + Benjamin Blackhall (cox)
Coached by: Liam Bradley & Mark Clemo
|
Race U @ 13:00: Event 34, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race X @ 13:12: Event 38, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Adam Clark (stroke), Jadin Kingi, Xavier Smidt, Max Burggraaf, Christian Sifakula, Joshua Moor, Eugene Castro, Blake Nelson + Callum Miller (cox)
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
Race Y @ 13:16: Event 38, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Samuel Wisniewski (stroke), Sam Beuth, Robert Paul, Richard Ieremia, Fynn Franklin, Michael King-Farrington, Jack Smith, Marlon Breen + Cameron McKinley (cox)
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
Race B @ 13:28: Event 40, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race C @ 13:32: Event 40, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race D @ 13:36: Event 40, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
Race G @ 13:50: Event 42, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race H @ 13:55: Event 42, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race L @ 14:12: Event 44, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley & Mike O'Brien
|
Race M @ 14:16: Event 44, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Liam Bradley & Terry Dolan
|
Race P @ 14:30: Event 46, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Race Q @ 14:35: Event 46, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race Z @ 15:13: Event 50, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Conall Sims (stroke), Joshua Rodgers, Tom Yalda, Senna Guest, Pranav Panditji, Campbell Hutchinson, Joseph Maloney, Kristian Matulich-Watson + Riley Turner (cox)
Coached by: Mark Clemo & Liam Bradley
|
Race B @ 15:23: Event 52, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Liam McGuire (stroke), Joshua Kingston, Sam Murphy, Christian Sifakula, Joshua Moor, Will Yates, Samuel Hinchcliff, Ethan Fookes + Jack Higgins (cox)
Coached by: Liam Bradley
|
Race D @ 15:31: Event 52, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Adam Clark (stroke), Jadin Kingi, Max Burggraaf, Xavier Smidt, Xavier Yates, Hamish McKay, Callum Smidt, Tomos Hudgell + Callum Miller (cox)
Coached by: Mike O'Brien & Liam Bradley
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social