Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: Head of the Harbour
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Keith Hibberd
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Charles Haggie
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Erica Van Der Zanden & Amber Fordham
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Ben Board
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Gabrielle Peach
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
||||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
||||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Leanne Henry
|
Division 3 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Tom Moore
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Div Kumar
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Gabrielle Peach
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Katie Halliday
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
|
Division 4 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#3
MACL
Coached by: Tom Moore
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
HOWI
Coached by: Keith Hibberd
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#3
MTAL
Coached by: Charlotte Pearce
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#4
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
Social