You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: Head of the Harbour
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Michael Arms & Mat Jensen
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Allan Tong
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Leanne Henry & John Lawrence
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Brendan Cullum
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Michael Arms & Mitchell Courtney
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Kevin Herbison & Katie Halliday
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Allan Vester
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Armin Svoboda & Anna Delong
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross & Alex Kite
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Mercer
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Leanne Henry & John Lawrence
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Alex Hazlett
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham & Henry Morrow
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Cole
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Sebastian Bull (stroke), Cameron Aylward, Charlie Mackintosh, Finbar O'Carroll + George Higgins (cox)
Coached by: Mat Jensen & Natalie Welch
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook & Alex Kite
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: David Graham & Mark Clemo
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
|
Event
8
G U16 1X
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
||||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Leanne Henry
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
||||
Entity
AVDC
AVDC
Auckland |
Crew
#1
AVDC
Coached by: Brian Hawthorne & Julz Mackenzie
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Brendan Cullum & Herb Stevenson
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Giacomo Galano
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Michael Arms & Anna Delong
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
Event
12
G U17 4X+
Sponsored by: Belmont Partners / Terry Tidbury
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Lauren Tilson & Kim Dowden
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Kate Tidbury & Ash Bright
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Gabrielle Peach
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman & Amy Barclay
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Kevin Herbison & Katie Halliday
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Keith Hibberd & Liam Kitchin
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Georgina Drumm (stroke), Lavinia Miller-Hawke, Tia Streater, Isabelle Coventry + Caitlin Sutton (cox)
Coached by: Callum Ross & Div Kumar
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Mercer
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Peter Mason
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Hayden Shaw
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Kite & Callum Ross
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
||||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Jodi Tong & Steve Finlayson
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ash Bright & Kate Tidbury
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Lauren Tilson & Kim Dowden
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Alex Hazlett
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Armin Svoboda & Tom Anderson
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Cole
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Alastair MacIntosh
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham & Henry Morrow
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
|
||||
Entity
ACGT
ACGT
Waikato/BoP |
Crew
#1
ACGT
Coached by: Jodi Tong
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Kevin Herbison & Katie Halliday
|
||||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Jodi Tong & Steve Finlayson
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Alex Hazlett
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
||||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
Coached by: Mr Hawthrone & Craig Hawthorne
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Tom Anderson
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Leanne Henry & John Lawrence
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Tony Nelson
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Will Maling & Anna Delong
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Mercer
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Conor Mercer & Dahne Boniface
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ash Bright & Kate Tidbury
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
||||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Leanne Henry
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sam Goldstine & Gabrielle Peach
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst & Kevin Herbison
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Alex Hazlett
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook & Alex Kite
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham & Henry Morrow
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Leigh Brown & Sigi Davis
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Alex Hazlett
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Mercer
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
Event
31
G U15 2X
Sponsored by: EP Software Solutions / Greene Scene NZ Ltd
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Allan Vester
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Kevin Herbison & Katie Halliday
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman & Amy Barclay
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Olivia Hofer & Gabrielle Peach
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Grace Schaaf & Kim Dowden
|
Event
32
B U15 4X+
Sponsored by: Bill & Jane Manning / the Thompson family
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Benjamin Welch (stroke), William Morton, Dougal Rutherford-Levien, William Mackintosh + Samuel Tierney (cox)
Coached by: Peter Mason
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Rob Ryan
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Will Maling & Armin Svoboda
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Kevin Herbison & Katie Halliday
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Alex Mackenzie & Michael Hawthorne
|
||||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
||||
Entity
ACGT
ACGT
Waikato/BoP |
Crew
#1
ACGT
Coached by: Jodi Tong
|
Event
36
B N18 4+
Sponsored by: Iversen-Jones family in memory of Malcolm Iversen
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Michael Arms
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Max Calvert
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Giacomo Galano
|
||||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Brendan Cullum & Herb Stevenson
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Michael Arms
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Olivia Hofer
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Alex Hazlett
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman & Amy Barclay
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Zoe Stevenson & Caspar Hammond
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Keith Hibberd & Liam Kitchin
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ash Bright & Courtney McCormick
|
Event
39
G U18 4X+
Sponsored by: Terry Tidbury
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
||||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Jodi Tong & Steve Finlayson
|
||||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Leanne Henry
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Danielle Schofield
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Alex Hazlett
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Olivia Alberts (stroke), Anastasia Alberts, Lydia Finch, Alessandra Manikas + Leah Hollingworth (cox)
Coached by: Alex Brown
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Charlotte Molloy (stroke), Shannon Murphy, Rebecca Powley, Taryn Richmond + Mariken van Daalen (cox)
Coached by: Ron Neighbour
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ash Bright & Kate Tidbury
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Peter Mason
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Ashton Brotherson (stroke), Liam Reader, Teodor Morris-Mandell, Benjamin Sumner + Nikolaos Matiatos (cox)
Coached by: Anna Stanley
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: John Cook
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Kyan Dean-Rivers (stroke), Joshua Sifakula, Mattia Ward, Jack Takurua-Newland + Cameron McKinley (cox)
Coached by: Thomas Polo & Mark Clemo
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
||||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Leanne Henry
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Taryn Abel & Kim Dowden
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Tom Anderson
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Rob Ryan
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman & Amy Barclay
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Keith Hibberd & Liam Kitchin
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Giacomo Galano
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Christopher Simonds (stroke), Theodore Thomson, Dominic Wilkinson, John Hayes + William Sheppard (cox)
Coached by: Chris Goudie
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Charlie Mackintosh (stroke), Cody Johnson, Dougal Rutherford-Levien, Benjamin Shortt + Isaac Briggs (cox)
Coached by: Natalie Welch & Michael Arms
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Brendan Cullum & Herb Stevenson
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Olivia Hofer & Gabrielle Peach
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Leigh Brown & Keith Hibberd
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Alex Hazlett
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Allan Tong
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
Social