You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: Head of the Harbour
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#3
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Event
7
B U16 4X+
Sponsored by: Bill and Jane Manning
Crew
#1
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Event
7
B U16 4X+
Sponsored by: Bill and Jane Manning
Crew
#2
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 1st
Event
9
B N18 2X
Sponsored by: Andrae family - international supporters
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
WTLB
Gregory Severin (stroke), Finn Hoban, Connor Chatfield, Bond Winiata, Mitchell Harding, Nicholas Dean, Milarn Monk, Joel Henderson + Rafe Beaman (cox)
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Event
13
B U15 8X+
Sponsored by: Thompson family
Crew
#1
WTLB
Leo Durbin (stroke), Jack Harrison, Aaron Bhuju, Simon Geertsema, William Choi, Dylan Bush, Jack Martin, James Barnett + Aden Angelo (cox)
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#3
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 6th
Crew
#3
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 4: placed 3rd
Crew
#1
WTLB
Joe Driver (stroke), Alexanda Bruce, Leo Ranson, Teodor Morris-Mandell, Noah Henderson, Jett Williams, Alex Logan, Cruz Erdmann + Joaquin Umali (cox)
Coached by: Anna Stanley & Lucy Anderson
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Event
32
B U15 4X+
Sponsored by: Clif Barningham
Crew
#1
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley, Dylan Maynard
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Event
32
B U15 4X+
Sponsored by: Clif Barningham
Crew
#2
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley, Dylan Maynard
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 3rd
Event
32
B U15 4X+
Sponsored by: Clif Barningham
Crew
#3
WTLB
Coached by: Lucy Anderson
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 4: result (NRR)
Event
34
B U17 4+
Sponsored by: Andrae family - international supporters
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Event
34
B U17 4+
Sponsored by: Andrae family - international supporters
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Event
34
B U17 4+
Sponsored by: Andrae family - international supporters
Crew
#3
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Crew
#1
WTLB
Ashton Brotherson (stroke), Logan McAvoy, Benjamin Sumner, Liam Reader, Lucas Bawden, Oliver Durbin, Christopher Simkin, Jacob Lean + Nikolaos Matiatos (cox)
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
WTLB
Leo Durbin (stroke), Clark Offwood, Owen Matthewson, Thomas Bradford, Connor Wiltshire, Tadhg Farac, Taylor Ford, Arno Reinecke + Henry Bishop (cox)
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Event
39E
B E U17 2-
Sponsored by: Klaeser family
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Event
39E
B E U17 2-
Sponsored by: Klaeser family
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
WTLB
Coached by: Anna Stanley & Lucy Anderson, Dylan Maynard
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
WTLB
Coached by: Anna Stanley & Lucy Anderson, Dylan Maynard
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#3
WTLB
Coached by: Anna Stanley & Lucy Anderson
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Event
44
B U17 4X+
Sponsored by: Klaeser family
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Event
44
B U17 4X+
Sponsored by: Klaeser family
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
WTLB
Matthew Archer (stroke), Bowen de Gouw, Sam Logan, Gregory Severin, Finn Hoban, Connor Chatfield, Jared Barry, James Jury + Jack Cresswell (cox)
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
WTLB
Matthias Wong (stroke), Bond Winiata, Mitchell Harding, Oliver Eliot, Joel Henderson, Richie Faaumu, Milarn Monk, Nicholas Dean + Samuel Couch (cox)
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 8th
Social