You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: Head of the Harbour
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#2
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 1st
Crew
#3
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 4: scratched
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 8th
Crew
#2
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 7th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#3
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 1st
Crew
#5
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 2nd
Crew
#6
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 3rd
Crew
#7
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#2
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: scratched
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
GLDW
Leo Audley (stroke), Luke Hulbert, Fraser Smith-Rice, Frank Ison, Spencer Fitzpatrick, Liam Hendry, John Petrucci, Angus Lawlor + Jackson Brown (cox)
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#3
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 2nd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
GLDW
Rebecca McLaren (stroke), Tessa McLaren, Charlamangne Woods, Milla Taylor-Mangan + Gabriella Leyland (cox)
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 1st
Event
28
B U16 2X
Sponsored by: Malony family
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: scratched
Event
28
B U16 2X
Sponsored by: Malony family
Crew
#2
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 4: placed 1st
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#2
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 9th
Crew
#2
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#3
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#2
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Event
36
B N18 4+
Sponsored by: McDonald family
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: scratched
Crew
#1
GLDW
Rebecca McLaren (stroke), Tessa McLaren, Zoe Bews-Hair, Milla Taylor-Mangan + Gabriella Leyland (cox)
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Event
39
G U18 4X+
Sponsored by: Digital Native
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Event
47
G U16 2X
Sponsored by: Mike Tolhurst
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
47
G U16 2X
Sponsored by: Mike Tolhurst
Crew
#2
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Event
47
G U16 2X
Sponsored by: Mike Tolhurst
Crew
#3
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 2nd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#3
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 4: scratched
Social