Results: Head of the Harbour
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 7th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 3rd
Crew
#1
MTAL
Coached by: Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#2
MTAL
Coached by: Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 1st
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#3
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MTAL
Tomas Somerville (stroke), James Rippon, Tiaho Murupaenga Hutchings, Kairo Ah Kuoi-Simich + Caitlin Sutton (cox)
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
Crew
#1
MTAL
Baden Campbell (stroke), William Tucker, Dylan Cottingham, Kairo Ah Kuoi-Simich, Tomas Somerville, Tiaho Murupaenga Hutchings, Charles Martin, Joel Milham + Benson Woods (cox)
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Crew
#1
MTAL
Zac Hornblow (stroke), Wei Siong Ong, Ethan Green, Samuel Coats, George Scrivens, Rohan Sharma, Floyd Botica, Flynn Bell + Hamish Toogood (cox)
Coached by: Hasan Pathan
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
MTAL
Coached by: Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 9th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
MTAL
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Crew
#1
MTAL
Katie Finch (stroke), Eve Thompson, Ruby Burge, Mackenzie Salton, Lucia Jack, Loane Chauvineau, Ella Graves, Xanthe Werder + Meg Pinfold (cox)
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
MTAL
Max Jarvie (stroke), Charlie Heath, Fraser MacGillivray, Luke Sanders, Wei Siong Ong, Zac Hornblow, George Scrivens, Flynn Bell + Guy Pinfold (cox)
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
MTAL
Lily Curnow (stroke), Grace Moon, Bella Boersen, Lara Moncur, Monique Minor, Amanda Chen, Ruby Schmulian, Nicole Nagaratnam + Ciara Anand (cox)
Coached by: Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
MTAL
Max Jarvie (stroke), Charlie Heath, Fraser MacGillivray, Luke Sanders, Wei Siong Ong, Zac Hornblow, George Scrivens, Flynn Bell + Max Murphy (cox)
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
MTAL
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Event
28
B U16 2X
Sponsored by: Malony family
Crew
#1
MTAL
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#2
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 2nd
Crew
#3
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 4: placed 3rd
Event
34
B U17 4+
Sponsored by: Thompson family
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
MTAL
Coached by: Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Event
36
B N18 4+
Sponsored by: McDonald family
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
MTAL
Rayan Darazi (stroke), Ethan Schultz, Charles Martin, Tomas Fergusson, Tomas Somerville, Tiaho Murupaenga Hutchings, Baden Campbell, Kairo Ah Kuoi-Simich + Hamish Toogood (cox)
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
MTAL
Ruby Schmulian (stroke), Lily Curnow, Grace Moon, Bella Boersen, Monique Minor, Grace Lei Sam, Lara Moncur, Nicole Nagaratnam + Cassie Taylor (cox)
Coached by: Courtney McCormick
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 9th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 6th
Event
47
G U16 2X
Sponsored by: Mike Tolhurst
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Event
47
G U16 2X
Sponsored by: Mike Tolhurst
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 6th
Crew
#1
MTAL
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
MTAL
Ruby Burge (stroke), Ava Paynter, Alex Prince, Mackenzie Salton, Layzell Halo, Kate Grubi, Olivia Abbott, Ella Mitchell + Meg Pinfold (cox)
Coached by: Alex Brown
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
MTAL
Samuel Cooper (stroke), Nicholas Bryan, Cam MacGillivray, Callum Nicholson, Tomas Fergusson, Max O'Donoghue, Rayan Darazi, Theo Brown + Kaelin Reinsfield-Bree (cox)
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th