Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: Head of the Harbour
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Emma Napper & Sarah Simpson
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Camille Dignadice & Rosie Ireland
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Anna Donegan & James Hunt
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Ffion Lewis & Nick Chamberlain
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Georgia Pritchard (stroke), Charlize Kelliher, Ashley Pryor, Kyla van Rijs + Tayla-Leigh McMiken Wilkinson (cox)
Coached by: Jim Matchett
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Courtney McCormick
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Camille Dignadice & Georgia Gibson
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Richard Hollebon & Lewis Green
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Bonnie Bright (stroke), Alison Rangitaawa, Ruby Smith-Soppet, Isobelle van Mil + Rylee Cooksley (cox)
Coached by: Franklin Hamilton
|
Division 3 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Courtney McCormick
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
Coached by: Camille Dignadice & Rosie Ireland
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Emma Napper & Sarah Simpson
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
Coached by: Katie Halliday
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Richard Hollebon & Lewis Green
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#3
BARA
Coached by: Emma Napper & Sarah Simpson
|
Social