Day sheets: Head of the Harbour
These are the day sheets for the 2022 Head of the Harbour.
click a filter below to remove it
Saturday, 12th February 2022
Race B @ 07:50: Event 48, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
Race C @ 07:55: Event 48, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & Harry Molloy
|
Race D @ 08:00: Event 48, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
Race J @ 08:45: Event 9, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
Race M @ 09:10: Event 1, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: Sam Jackson & Dom Drury
|
Race N @ 09:15: Event 1, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Sam Jackson & Dom Drury
|
Race T @ 10:05: Event 46, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Sam Jackson & Dom Drury
|
Race W @ 10:40: Event 19, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Cooper Mowbray (stroke), Benjamin Rudsits, Ethan Barker, Reuben Mowbray, James Mowat, Samuel Crawford, Zachariah Srhoj, Lachie Williams + Oscar Molloy (cox)
Coached by: Harry Williams & Harry Molloy
|
Race Z @ 11:05: Event 21, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Sam Jackson & Dom Drury
|
Race A @ 11:10: Event 21, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: Sam Jackson & Dom Drury
|
Race F @ 12:35: Event 30, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
30
B U18 1X
Sponsored by: Thompson family
| ||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Sam Jackson & Dom Drury
|
Race G @ 12:40: Event 30, Division 2 | ||
---|---|---|
Event
30
B U18 1X
Sponsored by: Thompson family
| ||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: Sam Jackson & Dom Drury
|
Race L @ 14:15: Event 15, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Sam Jackson & Dom Drury
|
Race P @ 15:45: Event 42, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Sam Jackson & Dom Drury
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 19th March 2022
Race B @ 08:00: Event 13, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Flynn Russell (stroke), Thomas Roys, Arthur Yeoward, Benjamin Davison, Nico Bosma, Ethan Revill, Reuben Golds-Uili, Jared Freeman + Paddy Russell (cox)
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
Race C @ 08:05: Event 13, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Cooper Mowbray (stroke), Zachariah Srhoj, Lachie Williams, Ashton Harris, Samuel Crawford, James Mowat, Ethan Barker, Benjamin Rudsits + Oscar Molloy (cox)
Coached by: Harry Williams & Harry Molloy
|
Race E @ 08:55: Event 3, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
Race F @ 09:00: Event 3, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & Harry Molloy
|
Race K @ 10:40: Event 24, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Flynn Russell (stroke), Reuben Golds-Uili, Thomas Roys, Arthur Yeoward, Benjamin Davison, Nico Bosma, Jared Freeman, Lachie Williams + Theo Wagg (cox)
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
Race M @ 11:30: Event 32, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & Harry Molloy
|
Race N @ 11:35: Event 32, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & Harry Molloy
|
Race O @ 11:40: Event 32, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
Race P @ 12:30: Event 7, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & Harry Molloy
|
Race Q @ 12:35: Event 7, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
Race Z @ 14:30: Event 28, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#4
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
Social