You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: Head of the Harbour
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney & Jonty Dutoit
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
AGSB
Coached by: George Higgins & Jonty Dutoit
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#3
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney & Mat Jensen
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
AGSB
Coached by: Gavin Powell & Tim Zouch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tim Zouch & Gavin Powell
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
AGSB
Ryan Owen (stroke), Finlay Dickens, Hsiang-Yu Chao, Liam Cassidy, Daniel Morton, Sam Geddes, Hugo Bonning, Eamon O'Carroll + Dylan McGregor (cox)
Coached by: Mitchell Courtney & Jonty Dutoit
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
AGSB
Finlay Taylor (stroke), James Hiddleston, Logan Platt, Spencer Leighton, Charles Howlett, Matthew Goodall, Sam Paris, James Hunter + Oliver Wilton (cox)
Coached by: Natalie Welch & Harry Ashby
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
AGSB
Isaac Scott (stroke), Connor Stewart, Felix Hall, Milo Lindsay, Lachlan Reader, Shaun Smith, Oskar Klein, Hamish Mather + Luke Montgomery (cox)
Coached by: David Graham & Natalie Welch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Mitchell Courtney
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tim Zouch & Gavin Powell
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
AGSB
Quinn Jarvis (stroke), Max Ready, Zejian Michael Zeng, Avinash Kiritharan, William Riley, Lisiate Akolo, Jienshuo Cook, Hamish Covacich + Aayaan Sheikh (cox)
Coached by: Natalie Welch & David Graham
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AGSB
Coached by: Jonty Dutoit & Mitchell Courtney
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
AGSB
Coached by: George Higgins & Mitchell Courtney
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#3
AGSB
Coached by: Jonty Du Toit & George Higgins
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 9th
Crew
#1
AGSB
Finlay Taylor (stroke), Charles Howlett, Logan Platt, Spencer Leighton, James Hiddleston, Matthew Goodall, Sam Paris, Milo Lindsay + David Blackburn (cox)
Coached by: Natalie Welch & Harry Ashby
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#2
AGSB
Isaac Scott (stroke), Connor Stewart, James Hunter, Felix Hall, Lachlan Reader, Shaun Smith, Oskar Klein, Hamish Mather + Oliver Wilton (cox)
Coached by: David Graham & Natalie Welch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AGSB
Jack Holmes (stroke), Lachlan Sparling, Dougal Rutherford-Levien, Benjamin Welch + Samuel Fisher (cox)
Coached by: Mat Jensen & George Higgins
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
AGSB
Coached by: Mitchell Courtenay & Jonty Dutoit
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
AGSB
Coached by: Gavin Powell & Tim Zouch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
AGSB
Coached by: Gavin Powell & Tim Zouch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
AGSB
Coached by: Natalie Welch & Harry Ashby
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
AGSB
Coached by: Harry Ashby & Natalie Welch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney & George Higgins
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
AGSB
Coached by: Jonty Dutoit & Mat Jensen
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#3
AGSB
Coached by: Jonty Dutoit & Mat Jensen
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
AGSB
Coached by: Natalie Welch & David Graham
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Graham & Harry Ashby
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
AGSB
Samuel Liggins (stroke), William Ashe, Finn Goodson, Jacob Hawksbee, Hugo Sparling, Zejian Michael Zeng, William Riley, Lincoln Christensen + Benjamin Smith (cox)
Coached by: Tim Zouch & Gavin Powell
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
AGSB
Coached by: Jonty Dutoit & Mitchell Courtney
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Mitchell Courtney
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
AGSB
Coached by: Natalie Welch & Harry Ashby
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Graham & Natalie Welch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
AGSB
Coached by: Jonty Du Toit & George Higgins
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney & George Higgins
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#3
AGSB
Coached by: Jonty Du Toit & George Higgins
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
AGSB
Coached by: Harry Ashby & Natalie Welch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
AGSB
Coached by: Natalie Welch & Harry Ashby
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Event
50
B U16 1X
Sponsored by: McDonald family
Crew
#1
AGSB
Coached by: Gavin Powell
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
AGSB
Dougal Rutherford-Levien (stroke), Finlay Dickens, Jack Holmes, Lachlan Sparling, Hao-Wei Lee, Benjamin Welch, Sam Cosham, Charles Alston + Samuel Fisher (cox)
Coached by: George Higgins & Mitchell Courtney
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Social