You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: Head of the Harbour
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#6
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#5
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#4
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
SHAK
[AKLC]
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Kieran Smith
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#4
STPA
Coached by: Harry Molloy & James Russell, Xavier Simpkins
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#4
GLDW
Coached by: Kieran Smith
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#3
WHGG
[WREC]
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
POMP
POMP
Auckland
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
POMP
[WREC]
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|||
Entity
KRIS
KRIS
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
KRIS
[NSHC]
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
Event
30
B U18 1X
Sponsored by: Ladies Bookclub
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#4
SHAK
[AKLC]
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
SHAK
[AKLC]
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#5
SHAK
[AKLC]
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WENT
[NSHC]
Coached by: Kylie Matheson
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards & Harry Ashby
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
MTAL
Coached by: Ben Campbell
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
Coached by: Wing Kam & Sienna Norman
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Kieran Smith
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Maddie Donely & Lewis Green
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Leah Hankey
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Lewis Green
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
WTLG
[NSHC]
Pippa Farrington (stroke), Maddie Craig, Evangeline McHardy, Abigail Jesudas + Chase Templeman (cox)
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
[AKLC]
Coached by: Rosa Marshall
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
MTAL
Eden Tinholt (stroke), Aarushi Malhotra, Manuela Granada Franco, Ngaluma'a Ma'a Pau'a + Jessy Kingstone (cox)
Coached by: Holly Chaafe
|
Social