Entrants list: Head of the Waikato River
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#2
HAMC
Rennie Forbes-Wright (stroke), Adam Raupita, Jaden Collie, Caleb Richardson, Igor Moreira Castro, Ben Mcmorran, Benjamin O'Connor, Riley Bellamy + Annika Mills (cox)
Coached by: Alastair Riddle
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#5
NSHC
Yu-Sheng Hsu (stroke), Matthew Hancock, Christopher Simkin, Jack Harrison, Clark Offwood, Connor Wiltshire, Jacob Lean, Tadhg Farac + Henry Bishop (cox)
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#6
NSHC
Lucas Bawden (stroke), Alex Lambert, Thomas Bradford, Benjamin Sumner, Logan McAvoy, Connor Chatfield, Matthias Wong, Samuel Rickard + Joaquin Umali (cox)
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
SHAK
Max Burggraaf (stroke), Jackson Dunn, Robson Wallace, Adam Clark, William Clingin, Xavier Smidt, Thomas Clingin, Anthony Bolton + Callum Miller (cox)
Coached by: Jade Uru
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#2
SHAK
Michael King-Farrington (stroke), Kaegen Just, Douglas Polo, Josiah Leaupepetele, Mattia Ward, Talisman Lloyd, Kyan Dean-Rivers, Blake Chamberlain + Jack Reelick (cox)
Coached by: Terry Dolan
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#3
SHAK
Thomas Dufty (stroke), Kayden Field-Crafar, Oliver Leach, Jack Takurua-Newland, James Slyfield, Fergus Usal, Sean Carroll, Henry Ward + Joseph Gilligan (cox)
Coached by: Mike O'Brien
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#2
WESC
Jerome Barrack (stroke), Marine Arnerich, Harry Fitzpatrick, Adam Simpson, Vincent Thomas, Peter Hill, Niko Kumarich, Dominiko Arnerich + Fergus Macleod (cox)
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Waldo Singleton (stroke), Leetham Beatt, Luke Shannon, Robert Doak, Michael Smyth, Hugues Boisvert, Thomas Duffett, Matthew Duffett + Caspar Hammond (cox)
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#2
AKLC
Cody Mercer (stroke), Danyon Harris, Darryn van der Sandt, Ryan Parsons, Scott Alderson, Arthur Berthier, Hugo Snell, Alex King + Renee Murphy (cox)
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#3
AKLC
Chris Stewart (stroke), Tom Brian, Timofey Pavlov, Cade Pellett, David Ballantine, David Brkic, Darius Tan, Bart Verleye + Gregor Sedlmeier (cox)
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
CAMC
Anthony Berkers (stroke), Dylan Swain, Harrison Lynch, Jacques Balsom, Jason Nel, Matthew McHugh, Oliver Shergold, Thomas Fraser + Brooke Houston (cox)
Coached by: Louise Beaumont
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
HAMC
Douglas McRobie (stroke), Tom Shaw, Jesse O'Connor, Matthew Paul, Jaydon Derecourt, Lleyton O'Carroll, Ryan Williams, Bryce Geary + Emma Richie (cox)
Coached by: Alastair Riddle
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
NSHC
Brahm Erdmann (stroke), Aaron Cordes, Baxter Holgate-Simpson, Jayden Tabani-Ivi, Bowen de Gouw, Lewis Morrell, Jared Barry, Finn Hoban + Jack Cresswell (cox)
Coached by: Patrick Davenport
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#2
NSHC
Hugo Verdonk (stroke), Samuel Shotter, Max Brown, Ben Jury, Gregory Severin, Sam Logan, Oliver Eliot, Matthew Archer + Rafe Beaman (cox)
Coached by: Patrick Davenport
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#3
NSHC
Adam Ford (stroke), James Mitchell, Cameron Elliott, James Jury, Joel Henderson, Bond Winiata, Joshua Redmond, Oscar Dorbeck + Angus Jackson (cox)
Coached by: Tim Zouch
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#4
NSHC
Atanas Alipiev (stroke), Callum Jarvis, Christian Clark, Harrison Goodall, Milarn Monk, Nicholas Dean, Tane Gregerson, Mitchell Harding + Samuel Couch (cox)
Coached by: Timothy Zouch
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Ethan Horne (stroke), Nathan Smith, Lachlan Pearce, Cameron Patten, Giacomo Galano, Samuel Wojcik, Lewis Brown, Jesse Homer-Pilcher + Benjamin Campbell (cox)
Coached by: David Vallance
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WKO*
William Thompson (stroke), Seth Hope, Flynn Watson, Jonte Wright, James Hall, Elliot Janissen, Kobe Miller, Ben Mason + Mitchell Kay (cox)
Composite crew. Coached by: Will Thompson
- Click to expand crew ⇨
WKO*
WKO*
Waikato
Waikato
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the entrants, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class code listed here is a 'common denominator' class.
Social