You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2008, 2007.
Results: Jury Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#7
HWBC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#6
HWBC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
Race 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Race 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Brett Sceats
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Patrick McInnes
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Carina Burgess
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#5
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Zoe Pattinson-Fan (stroke), Libby Butler, Molly-Rose McDavitt, Navodhi Delpachitra + Sarah Boyle (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Isabella Thompson (stroke), Christina Neil, Olive McIntosh-Oakley, Brittany Campbell-Akers + Isabelle Paul (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Starla Sadd-Toko (stroke), Bridgette Ellis, Ella Tunnicliff, Giverny Baxter + Thomson Brownlie (cox)
Coached by: Giverny Baxter
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#7
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#6
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Maggie Laracy
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Mathilde Aulon-Elphick (stroke), Hillary Harkness, Kate McIntosh, Laura Coventry + Kayla Hogan (cox)
Coached by: Laura Coventry
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
Coached by: Kate Cadwallader
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Florence Blair (stroke), Georgia van den Eykel, Ana Scotney, Jemima Gardiner-Rodden + Georgia Beck (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Tom Jenkins (stroke), Tom Nichol, Andrew Potter, Henry Hutton, Kurt Livingston, Thomas St George, Craig Law, Tristan Gregory-Hunt + Thomson Brownlie (cox)
Coached by: Tristan Gregory-Hunt
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
William Pointon (stroke), Hugh Dowding, Taylor Hawker, Chris Carroll, Thomas Higgie, Alexander Halliwell, Lukas Samulak, Michael Tobin + Tyler Sandlant (cox)
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Raymond Lau (stroke), Thomas Turnbull, David Argue, Malachi Hunter, Harry Fitzgerald, Sam Daley, Tom Robertson, Michael Janis + Jack Ferrick (cox)
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Anton Possegger (stroke), Jonathan Brumley, Michael Hurndell, Alex Smaller, James Fisk, Charlie Noyer, Ryan Melrose, Andrew Brown + Pierre Roke (cox)
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Lachlan Watson (stroke), Kit Croxford, George Ellis, Tyler Scott, Rerekohu Pewhairangi, Kane Skelsey, Brock Ruscoe, Keepa Hipango + Grace Train (cox)
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Josh Liua'ana (stroke), Dylan Majurey, Fergus Roache, Thomas Butt, Te Aihe Butler, Alex Sele, Niklas Gustavsson, James Hunter + Lauren McAndrew (cox)
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Digby Dowding (stroke), Michael White, Daniel Lee, Nathan Toma, Louis Reed, Henry Mason, Andrew Williams, Oliver Wood + Harry Edmonds-Bayler (cox)
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Glenn Allison (stroke), Joshua Buchanan, Cameron Hussey, Gavin Lawrence, Callum Lott, James Hoskin, Ben Goldsworthy, Joshua Firmin + Thomas Goldsworthy (cox)
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Colin Chisholm
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Alex Wilson
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Lisa Kitchin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Bridget Edwards
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
|
Race 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Isobel Ayers
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Jessica Donald
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Kirsten Holley
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Bridget Steenkamer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Bianca Buddo
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Andrew Potter
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Bryden Gunn
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Thomas St George (stroke), Mathew Ellingham, Kurt Livingston, Gareth Farrell + Thomson Brownlie (cox)
Coached by: Gareth Farrell
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Samuel Anderson
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Nicole Woodsworth (stroke), Jessica Harris, Anabel Shaw, Ashlee Vant Leven, Claudia Hyde, Penny Farrell, Shawn McManus, Anna Colby + Regan Phibbs (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Jess Paton (stroke), Tayler Gall, Ella Keenan, Hannah Salmond, Philippa Loveard, Alex Ware, Kate Miller, Samantha Knott + Emily Barker (cox)
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Ashley Keenan (stroke), Grace Whitaker, Shannon Hennig, Claire Hardie, Shannon Adams, Rhiannon Yates, Gemma Billingham, Claire Cummings + Elizabeth Kelly (cox)
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Esther Austin (stroke), Jessica Donald, Lucy Considine, Emma Russell, Brooke Tuffield, Fiona Weleilakeba, Janie MacKay, Jordan Kopittke + Lucy Pearce (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Ana Popovich (stroke), Emily Wilson, Sarah Blackmore, Stacey Coenders, Julia Ashley, Jessica Milne, Olena Khytko, Amelia Gilbert-Milne + Katie Blackburn (cox)
Coached by: Amelia Gilbert-Milne
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Aspen Whalen (stroke), Emilee Butler, Ashleigh Flay, Rachel Sarten, Breana Pearce, Emma Holmes, Rachel Colson, Renee Brockie + Chanel McCallum (cox)
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Virginia Larson (stroke), Taylar Needham, Rachel Brock, Jaime O'Keefe, Alice Joblin-Mills, Michaela Scott, Leith Walker, Rose Smith + Katie Hutchinson (cox)
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Tom Thomas
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Nick van Voorthyson
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
Race 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Colin Chisholm
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Maggie Laracy
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Isobel Ayers
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Starla Sadd-Toko (stroke), Bridgette Ellis, Ella Tunnicliff, Giverny Baxter + Thomson Brownlie (cox)
Coached by: Giverny Baxter
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Rebecca Harvey (stroke), Hannah Clement, Rebecca Coutts-Lynch, Kristen Stewart + Pheobe Prescott (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Kirsten Holley
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#6
WELC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Kurt Livingstone
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Matt Howard
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Bryden Gunn
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Bailey-Rose McIndoe (stroke), Claire Jordan, Laila Murphy, Analee Schultz + Jonothan van Deldan (cox)
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Jessica Milne
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#6
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Race 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
Race 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#3
HORC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
Race 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Race 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#4
HORC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#7
HWBC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Kirsten Buys (stroke), Danjelle Wilson, Lucy Stewart, Ferne Kendrick, Sharnay Wilson, Kaela Janiten, Adele Geerkens, Ella Cvitanovich + Jared Watty (cox)
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Leanne Holley
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Haylee Jenkins
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Bryden Gunn
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Craig Law
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
Race 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Leanne Holley
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Brett Sceats
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Kirsten Holley (stroke), Lydia Pulford, Lauren Stone, Lisa Kitchin, India Gilmore, Isobel Ayers, Beth Hayden-Carr, Lillie Brownlie + Kayla Hogan (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Jackie Kiddle (stroke), Lillias Henderson, Lucy McKenzie, Libby Neilson, Lucy Saunders, Emma Wilson, Bei Campbell, Emily Mather + Emily Barker (cox)
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Jess Fair (stroke), Emma Thyne, Lydia Whittington, Lauren Pearless, Emily Heaney, Hannah Mills, Megan Dangerfield, Paris Watson + Alex Stevenson (cox)
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Kirby Wilson (stroke), Abbey Stevenson, Laila Murphy, Paije Kendrick, Ella Cvitanovich, Sophie Wright, Aly Allison, Danjelle Wilson + Jonothan van Deldan (cox)
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Ashley Keenan (stroke), Grace Whitaker, Alice Wright, Grace McLean, Shannon Adams, Rhiannon Yates, Gemma Billingham, Claire Cummings + Elizabeth Kelly (cox)
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Zoe Pattinson-Fan (stroke), Oliver Patterson, Isabella Wicks, Emily Eastgate, Rachel Baker, Brodee Smith, Megan Harding, Ruby Bainbridge + Madi Smith (cox)
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Christopher Kraus
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Kate McIntosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Georgina Gibbs
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Isabella Thompson (stroke), Katrina Boyce, Georgina Bourke, Holly Leach + Emma Belworthy Lewthwaite (cox)
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Emma Gilbert (stroke), Maria Hungerford-Morgan, Kerri Gowler, Kate Cadwallader + Madeline Drewery (cox)
Coached by: Kate Cadwallader
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Mathilde Aulon-Elphick (stroke), Giverny Baxter, Ella Tunnicliff, Bridgette Ellis + Kayla Hogan (cox)
Coached by: Bridgette Ellis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Libby Butler (stroke), Georgia van den Eykel, Molly-Rose McDavitt, Navodhi Delpachitra + Sarah Boyle (cox)
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mary Sullivan
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Amelia Gilbert-Milne
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jack McLeod (stroke), Nick Laracy, Nick van Voorthyson, Patrick McInnes, Alex Wilson, Hamish Cowie, Tom Thomas, Christopher Kraus + Zachary Simmons (cox)
Coached by: Christopher Kraus
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Pat Spriggens (stroke), Samuel O'Connor, Trean Russell, Adam Howie, Lance O'Brien, Murray Stewart, Tony Upchurch, Garth Hammond + Jonothan van Deldan (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Tom Jenkins (stroke), Tom Nichol, Matt Howard, Campbell Ellingham, Zack Christison, Andrew Potter, Thomas Alison, Thomas St George + Thomson Brownlie (cox)
Coached by: Thomas st George
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Caroline Dekker
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Poppy Wilson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Kate McIntosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Georgie Robson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Starla Sadd-Toko
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: Jessica Forrest
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
Alyce Pulford (stroke), Julia Trautvetter, Hayley Hoogeveen, Zoe Stevenson, Julia Edward, Odette Sceats, Regan Barkla, Laura Fischer + Ansliee Ashton (cox)
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Charles Fitzgerald (stroke), Matt Horgan, Brad Norden, Connor Boyd-Flaerty, Patrick O'Reilly, James Ramsay, Jonathan Veitch, Luis Lavin + Gabe Deeble (cox)
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Tom Jenkins (stroke), Tom Nichol, Matt Howard, Campbell Ellingham, Zack Christison, Andrew Potter, Thomas Alison, Thomas St George + Thomson Brownlie (cox)
Coached by: Thomas st George
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Zac Comrie (stroke), Hugo Crosse, Harry Izard-Price, Lockie Hobbs, Guy Boon, Fraser Craig, Anton Possegger, Jonathan Brumley + Pierre Roke (cox)
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Isobel Ayers
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Christina Neil (stroke), Isabella Rowley, Georgina Bourke, Holly Leach + Emma Belworthy Lewthwaite (cox)
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Bianca Buddo
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mary Sullivan
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Rebecca Harvey (stroke), Hannah Clement, Rebecca Coutts-Lynch, Kristen Stewart + Pheobe Prescott (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Leanne Holley
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
|
Race 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Haylee Jenkins
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
|
Race 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kate Judd
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Rosie Mabin
|
Race 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Natalie Kittow
|
Race 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
Social