You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2009, 2008, 2007.
Results: Jury Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 5th
Crew
#3
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 5th
Crew
#4
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
STAC
Olive McIntosh-Oakley (stroke), Isabella Rowley, Madeline Starnes, Emma Belworthy Lewthwaite + Nicola Cryer (cox)
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
STAC
Matthew Clay (stroke), Morgan Probert, Marcus Gamboni, Patrick Gibson, Thomas Gray, Emanuel Psathas, David Ravine, Jack Clarke-Parker + Matthew Chang (cox)
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 5: placed 2nd
Crew
#3
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 4: placed 4th
Crew
#4
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 5th
Crew
#5
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#3
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 2nd
Crew
#4
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
STAC
Julia Ashley (stroke), Ana Popovich, Sarah Blackmore, Nyra Boyle, Veronica Morgan, Jessica Milne, Amanda Raizis, Amelia Gilbert-Milne + Emily Barker (cox)
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 6th
Crew
#3
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 6th
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 5th
Crew
#3
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd
Crew
#4
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 1st
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#3
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 6th
Crew
#3
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
STAC
Phoebe Christensen (stroke), Christina Neil, Philippa Loveard, Alex Ware, Jackie Kiddle, Lillias Henderson, Lucy Saunders, Emily Mather + Emily Barker (cox)
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 3: result (CANCELLED)
Crew
#3
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: scratched
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#1
STAC
Olive McIntosh-Oakley (stroke), Isabella Rowley, Madeline Starnes, Emma Belworthy Lewthwaite + Nicola Cryer (cox)
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 5th
Crew
#3
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
STAC
Cameron Probert (stroke), Cameron Forsyth, David Robinson, Michael Tong, Stu Hancock, Sebastian Pios, Ben Middleton, Phillip Wilson + Harry Fenwicke (cox)
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
STAC
William Townsend (stroke), Daniel Petrovich, Henry Morrow, Thomas Gray, Patrick Gibson, Tasmin Wain, Robert Cookson, Matthew Clay + Josh Johnson (cox)
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#3
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 4th
Crew
#4
STAC
Olive McIntosh-Oakley (stroke), Emma Belworthy Lewthwaite, Ciara Bourke, Brittany Campbell-Akers + Jess Paton (cox)
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 3: result (CANCELLED)
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#3
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Social