You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: Jury Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
AWGC
Rayelynn Brackett (stroke), Sammy Murphy, Georgia Nugent-O'Leary, Morgan Bracket + Savanna Gaskell (cox)
Coached by: Rerekohu Pewhairangi & Lance Obrien
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink & Lance O'brien
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
AWGC
Shaquille McKay (stroke), Dominic Broadhead, Justin Jordan, Adam Wadey, Nathan Luff, Harry Lillington, Ben Luff-Scott, Julian Schurhammer + Reuben Gedye (cox)
Coached by: Ian Weenink & Peter Smith
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AWGC
Coached by: Lance O'brien
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AWGC
Coached by: Peter Smith
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
AWGC
Coached by: Peter Smith
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
AWGC
Sara-Jane Back (stroke), Ella Cvitanovich, Jackie Gowler, Kaela Janiten, Heather Gee-Taylor, Amie Back, Kayla Spencer, Annabelle Schurhammer + Reuben Gedye (cox)
Coached by: I Weenink & L O'brien
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#1
AWGC
Coached by: P Smith
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink & L O'brien
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: result (NRR)
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: result (DNF)
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
AWGC
Nathan Luff (stroke), Harry Lillington, Ben Luff-Scott, Zac Visser, Jake Visser, Julian Schurhammer, Brodie Manson, Tom Gibson + Logan Campbell (cox)
Coached by: P Smith
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: result (NRR)
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
- Division 1: result (NRR)
Social