You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: Jury Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 1st (NTT)
Crew
#3
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 4th
Crew
#4
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 5: placed 5th
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Nina Brown
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 5th
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'Neill
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
WELC
Jose Vaquero (stroke), Brendan Owen, Adam McRandle, Johnny English, Darien Williams, Zach Bargh, Kieran Guthrie, Louis Gradwell + Barney Lenihan (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 5th
Crew
#3
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 2nd
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 7th
Crew
#2
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#3
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 2nd
Crew
#1
WELC
Coached by: Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 4th
Crew
#2
WELC
Coached by: Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: result (DNS)
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: scratched
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#3
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 6th
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
Coached by: Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 3rd
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 1st (NTT)
Crew
#4
WELC
Coached by: Chris Jones & Richard May
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 3rd
Crew
#1
WELC
Samantha Beveridge (stroke), Maya Williams, Jennifer Acton-Phillips, Anna Thomson + Charlotte Waghorn (cox)
Coached by: Joe O'Neill
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 4th
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WELC
Clare Weterings (stroke), Valerie Chan, Laura-Meg McGlone, Vanessa McCormack, Bernadette Fischer, Kim Ross, Rebecca Quirke, Adelaide Brown + James Marston (cox)
Coached by: Joe O'Neill & Nina Brown
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
WELC
Taylor Smith (stroke), Miriam Lindsay, Amelia Piper, Claudia Pettett, Emma Ross, Shivani Pereira, Evie Henderson, Macey Flowers + Rosemary King (cox)
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
WELC
Annabel Walsh (stroke), Elinor Bann, Jemima Dowle, Evie Bond, Hannah Kennedy, Maddie Loughnan Lynch, Morgan Palmer, Charlotte Strowger-Turnock + Annabel Johnstone (cox)
Coached by: Tom Mann & Sheldon Carr
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: W Opn 8X+
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#2
WELC
Coached by: Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 4th
Crew
#3
WELC
Coached by: Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 6th
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'Neill
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
WELC
Joseph Graham (stroke), Benjamin Rowan, Finn Patric Juhan O'Connor, George Truebridge + Harrison McGrail (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
WELC
Meg Thompson (stroke), Jessica Drake, Taylor Smith, Lucy Golding, Kristina Heywood, Josephine Paxie, Amelia Radaich, Macey Flowers + Rosemary King (cox)
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (DNS)
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 3: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
Valerie Chan (stroke), Bernadette Fischer, Laura-Meg McGlone, Vanessa McCormack + Charlotte Waghorn (cox)
Coached by: Joe O'Neill & Nina Brown
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Nina Brown
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: result (CANCELLED)
Crew
#2
WELC
Elise Nind (stroke), Charlotte Johnstone, Charlotte Strowger-Turnock, Madison Taylor + Leila Barber (cox)
Coached by: Tom Mann & Sheldon Carr
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: result (CANCELLED)
Crew
#3
WELC
Coached by: Tom Mann & Sheldon Carr
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Nina Brown
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Nina Brown
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WELC
Joshua Rowan (stroke), Dominic Bell, James Fitzgerald, Liam McAree, Matthew Mulitalo, Lawrence Birch, Connor Wanden, Hayden Livesey + Liam Todd (cox)
Coached by: Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: result (CANCELLED)
Crew
#2
WELC
David Burnett (stroke), Joel Rihari Watene, Alex McVicker, Matthew Davies, Keir Thompson, Carl Jeffries, Daniel Lyttle, Daniel Benton + Charlotte Waghorn (cox)
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#2
WELC
Courtney King (stroke), Alexandra Talbot, Florence Barbalich, Isabella Warner + Francesca Kraayvanger (cox)
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
WELC
Olivia Hausmann (stroke), Annabelle Skinner-Evers, Ruby Leverington, Sophie Wickens + Annabel Johnstone (cox)
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'Neill
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- Division 3: result (CANCELLED)
Crew
#1
WELC
Benjamin Rowan (stroke), Joseph Graham, Joshua Ngaia, Daniel Ward, Luciano Barbalich, George Truebridge, Finn Patric Juhan O'Connor, Jasper Stone + Kieran Guthrie (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 7th
Social