Day sheet: Jury Cup
This is the day sheet for the 2017 Jury Cup.
click a filter below to remove it
Saturday, 25th November 2017
Race 1 (A) @ 08:00: Event 1, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
Race 2 (B) @ 08:06: Event 1, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
Race 4 (D) @ 08:18: Event 3, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
Race 5 (E) @ 08:24: Event 4, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
Race 6 (F) @ 08:30: Event 4, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Georgia McConchie-Murray (stroke), Cosmiana Brown, Ruth McElroy, Cassie Mitchell + Martina Deacon (cox)
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
Race 7 (G) @ 08:36: Event 5, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
Race 11 (K) @ 09:00: Event 8A, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nina Brown
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nina Brown
|
Race 11 (K) @ 09:00: Event 8B, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Nina Brown
|
Race 16 (P) @ 09:30: Event 11, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
Race 19 (S) @ 09:48: Event 12, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
Race 20 (T) @ 09:54: Event 12, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
Race 22 (V) @ 10:06: Event 13, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nina Brown
|
Race 27 (A) @ 10:36: Event 17, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Jasmine Oliver (stroke), Eleanor Morris, Elizabeth Pittman, Jessica Anderson, Malindi Gammon, Sarah Wootton, Scarlett Tacon, Jasmine M'Nijel + James Marston (cox)
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
Race 30 (D) @ 11:06: Event 19, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
Race 33 (G) @ 11:24: Event 22, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
Race 35 (I) @ 11:36: Event 23, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
Race 36 (J) @ 11:42: Event 24, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
Race 41 (O) @ 12:12: Event 29, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Jennifer Madden (stroke), Elizabeth Rine, Sarah Wootton, Malindi Gammon, Georgia McConchie-Murray, Ruth McElroy, Tracey Bates, Martina Deacon + Amy Rice (cox)
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
Race 42 (P) @ 12:18: Event 30, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Kate Thompson (stroke), Millie Harland, Jessica Jackson, Atawhai Lynch, Tara Hudson, Kyla Dey, Ciara Fenwick, Alyx Honeyman + Tayla Burgess (cox)
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
Race 43 (Q) @ 12:24: Event 31, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
Race 44 (R) @ 12:30: Event 31, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thompson
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Race 49 (W) @ 13:00: Event 34, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
Race 53 (A) @ 13:24: Event 38A, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nina Brown
|
Race 54 (B) @ 13:30: Event 38B, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nina Brown
|
Race 54 (B) @ 13:30: Event 38C, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Race 58 (F) @ 13:54: Event 41, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
Race 59 (G) @ 14:00: Event 41, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
Race 65 (M) @ 14:36: Event 46, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
Race 66 (N) @ 14:42: Event 46, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
Race 67 (O) @ 14:48: Event 46, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
Race 73 (U) @ 15:18: Event 53, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
Race 77 (Y) @ 15:42: Event 55, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
Race 78 (Z) @ 15:48: Event 55, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social