You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: Jury Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith & Jo Kearney
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodie Haskell
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Georgia McConchie-Murray (stroke), Cosmiana Brown, Ruth McElroy, Cassie Mitchell + Martina Deacon (cox)
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Tim Haldane (stroke), Tahana Warren, Jakob Hill, Arran Gilbertson, Thomas Pease, Te Ana Proffit, Faiy Kimchai, Max Woodman + Hugo Dalgleish (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Rowan Farrell (stroke), Yusei Tada, George Scott, Dan Young, Hugo Campbell, Charlie Ward, Louie Gibson-Scarlett, Robin Leverington + Alex Buyck (cox)
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Tom Moffett (stroke), William Thomas, Jacob Lorkin, Jack Spencer, Jake Thompson, Frank May, Matthew Halford, Musa Kotze + Ruby Raphael (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Benjamin Sherratt (stroke), Leo Hanna, Jack Pringle, Blake Hogan, Hamish Bielby, Gishi Gonzalez, Jack Norman, Benjamin Ractliffe + Jack Monckton (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Connor Molloy (stroke), George Perwick, Oscar Bright, Euan Argent, James Porima, Jack McCarthy, Toby Cook, Dylan Stringer + Frances Rainbow (cox)
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Jasper Williams (stroke), Jasper Wallace, Henry Windhager, Ben Hansen, Rhett Mulinder, Felix Lawson, Jack Foulsham, Zac Maulder + Kobe Bary (cox)
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nina Brown
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nina Brown
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Nina Brown
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#6
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Caleb Smith & Jo Kearney
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodie Haskell
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#4
WANC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodie Haskell
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nina Brown
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Michael Debbage & Deb Debbage
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Caleb Smith & David Carr-Smith
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodie Haskell
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Jo Kearney & David Carr-Smith
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
Poppy Groves (stroke), Breanna Foley, Charlotte Butcher, Kaia Potaka-Osborne + Bella Stevenson-Watt (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodie Haskell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Jo Kearney & David Carr-Smith
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#4
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#5
CLIC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Jennifer Madden (stroke), Elizabeth Rine, Sarah Wootton, Malindi Gammon, Georgia McConchie-Murray, Ruth McElroy, Tracey Bates, Martina Deacon + Amy Rice (cox)
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Brooke Martin (stroke), Frankie Lowe, Nina Hearn, Emma Downey, Emily Wood, Mia Caves, Madeleine Parker, Piper Taylor + Valentina Bull (cox)
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Jessica Grant (stroke), Miah Zachan, Lolina Leota, Annabel Reid, Ruby Raphael, Jemma Wallace, Anna McMillan, Olive Cornwall + Sarah Forster (cox)
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Annie van Krimpen (stroke), Georgia Ryan, Liana Reiher, Ruby Mei, Ashley Smith, Mia Kilmister, Anneliese Fromow-Swan, Sarah Avery + Georgie Allan (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Maeghan Casey (stroke), Caitlin Revell, Taylor Bryers, Anna Tirikatene, Louise Cameron, Emily Rampton, Alana Taggart, Unity Crabtree + Regina Custodio (cox)
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Kate Thompson (stroke), Millie Harland, Jessica Jackson, Atawhai Lynch, Tara Hudson, Kyla Dey, Ciara Fenwick, Alyx Honeyman + Tayla Burgess (cox)
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thompson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Michael Debbage & Deb Debbage
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Jo Kearney & Caleb Smith
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Carina Burgess
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
POR*
POR*
Wellington |
Crew
#2
POR*
Composite crew.
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#5
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#6
AWGC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
May Hodgkinson (stroke), Eleanor White, Alice Fahey, Niccy Holdsworth, Heather Miller, Gaby Thompson, Amy Wills, Emma Douglass + Lara Hudson (cox)
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Phoebe Collier (stroke), Alyana du Fresne, Jessica Matangi, Hannah Sherratt, Tia Corpe, Ruby Hawley-Wedd, Amber Lowery, Phoebe Morrah + Anna Dai (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Jaimee Bridger (stroke), Niamh Monk, Chantelle de Koning, Mikayla Manville, Zeah Brewer, Riley Frecklington, Niamh Murphy, Ella Dudley + Lucy Dowman (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Sahmara Buscke (stroke), Lucy Burrell, Sophie Lancaster, Rosie Clibborn, Briana Herbert, Brooklyn Bayly, Stella Griffiths, Kelsey Stubbs + Sarah Forster (cox)
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Stephenie Weston (stroke), Jayde Hawkes, Ally Keenan, Eliza Reid, Siena McLean, Maggie O'Connor, Hani Rakaupai, Bella Duncan + Donovan Thompson (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nina Brown
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nina Brown
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodie Haskell
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Caleb Smith & David Carr-Smith
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#4
WANC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#5
WANC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#4
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: David Mackintosh
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: David Mackintosh
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Tom Moffett (stroke), William Thomas, Joseph Lawson, Jack Spencer, Finn Bull, Duncan McCrory, Jacob Lorkin, Musa Kotze + Kobe Bary (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodie Haskell
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Gillian Blue
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Rhett Mulinder (stroke), George Perwick, Henry Windhager, Jasper Wallace, Jasper Williams, Ben Hansen, Cameron Jaques, Euan Argent + Frances Rainbow (cox)
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
POR*
POR*
Wellington |
Crew
#1
POR*
Emanuel Evans (stroke), David Dick, Tom Roy, Simon Fleming, Ethan Laplanche, Nick Teare, Cory Simpson, Ethan Macilquham + James Ripley (cox)
Composite crew. Coached by: Michael Debbage & Deb Debbage
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Connor Molloy (stroke), Jack McCarthy, Oscar Bright, Felix Lawson, Toby Cook, James Porima, Jack Foulsham, Dylan Stringer + Kobe Bary (cox)
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Yusei Tada (stroke), Max Ward, Rowan Farrell, Cade Watson, Hugo Campbell, Maximilian Te Moananui, Matthew Norris, Alex Buyck + George Scott (cox)
Coached by: Caleb Smith & David Carr-Smith
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Charlotte McKinlay (stroke), Catherine Pearce, Maddie McLean, Maggie O'Leary-Noyer + Georgina Duncan (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Emma Williams (stroke), Emma Wellington, Tatyana Kooznetzoff, Harriet Leslie + Savannah Fowke-Short (cox)
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: David Mackintosh & Carina Burgess
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & David Mackintosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Joel Engelke (stroke), Fergus Ritchie, James Brott, Morgan Davies, Duncan McCrory, Jasper Blokker, Adam Vanderpeet, Duncan MacErlich + Harry Lawson (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Tom Moffett (stroke), William Thomas, Joseph Lawson, Jack Spencer, Finn Bull, Duncan McCrory, Jacob Lorkin, Musa Kotze + Harry Lawson (cox)
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Cameron Lawrence (stroke), James Sandston, Luke Watts, Hugh Pawson, Jonty Thomson, Guy Thomson, Nathan Luff, Levi Carroll + Niamh Mullany (cox)
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Donovan Thompson (stroke), Kurt Browning, Justin Joseph, Brennan Knopf, Neo Tichbon, Ben Young, Cameron Daignault, Tomasi Connor + Hani Rakaupai (cox)
|
Social