Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup - KRI #2
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Hannah Copeland (stroke), Pheobe Prescott, Meg Taylor-Smith, Eruna Paki-Snowdon + Tessa Ramsden (cox)
Coached by: Laura Davies
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Nadia Bleaken & Matt Van Eyk
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Allen Ward
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Sieska Verdonk (stroke), Storm Taylor, Caetlind Stewart-Davies, Maddie Cruickshank + Kate Radley (cox)
Coached by: Catherine Sharpley
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Sarah Kelly
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Brenna Cockrem (stroke), La Sharn Satherley-Teece, Kasie Stockman, Alexis Barakat + Taylor Pratt (cox)
Coached by: Robin Crooks & Tony Nelson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Barry Bryant
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Don Craig
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Allen Ward
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: T Reid
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Abigail Corkery (stroke), Akeneta Wacokecoke, Lauren Coffey, Morgan McGregor + Stephanie Brown (cox)
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Alan Walker
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
Social