Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup - KRI #2
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Jane Stanley
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson & Laws Lawson
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Amanda Puddle
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Dave Thompson & Judine Fitness
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: G Maude
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Stefanie Baker-Burns (stroke), Ellyce Stehlin, Hannah Sweetman, Jennifer Walker + Alasdair McGeachie (cox)
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Yvette Steenson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Angela Clifford-Marsh (stroke), Corryn Jackson, Claire Hogan, Chloe MacFarlane + Megan Walling (cox)
Coached by: Dave Thompson & Judine Fitness
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Amanda Puddle
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Dave Thompson & Judine Fitness
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Yvette Steenson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Angela Clifford-Marsh (stroke), Corryn Jackson, Claire Hogan, Chloe MacFarlane + Megan Walling (cox)
Coached by: Dave Thompson & Judine Fitness
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Michelle Walmsley (stroke), Annabel Dennett, Elizabeth Barnett, Hannah McIntyre + Lucy Symonds (cox)
Coached by: Nathan Wallace
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Jane Stanley
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson & Laws Lawson
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: G Maude
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Stefanie Baker-Burns (stroke), Ellyce Stehlin, Hannah Sweetman, Jennifer Walker + Alasdair McGeachie (cox)
Coached by: Lloyd Banton
|
Social