You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: KRI #3
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: P McCracken & J Stokes
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#4
TGSC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Paige Jackson & James Klaassen
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: G Watt
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Nadia Bleaken & Matt Van Eyk
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#5
TGSC
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: G Watt
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: J Stokes & P McCracken
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
E Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ollie Sawbridge
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Paige Jackson & James Klaassen
|
Social