You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup (inc NI Champs) - KRI #2
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Shanice Duggan-Keefe (stroke), Charlotte Dobier, Siale Mann, Kimberley Connolly + Sophie Dec Barnes (cox)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#31
WKOC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Olena Khytko (stroke), Sarah Blackmore, Stacey Coenders, Amelia Gilbert-Milne + Kendra Herrick (cox)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Nikki Helya
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#31
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Shanice Duggan-Keefe (stroke), Charlotte Dobier, Siale Mann, Kimberley Connolly + Sophie Dec Barnes (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Olena Khytko (stroke), Sarah Blackmore, Stacey Coenders, Amelia Gilbert-Milne + Kendra Herrick (cox)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Nikki Helya
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
Social