You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup - KRI #2
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Jamie Shearer (stroke), Courtney Sheehan, Charlotte Gibson, Alahna Walker + Joshua Nicol-Molitor (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Mallery Bishop
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Kasie Stockman (stroke), Michaela Berry, Tori McGlade, La Sharn Satherley-Teece + Sunniva Nasmith (cox)
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Megan Thurlow (stroke), Rosemary van der Velden, Kendall Hofland, Holly McNabb + Rebecca Thurlow (cox)
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Emily Hyde
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Jamie Shearer (stroke), Courtney Sheehan, Charlotte Gibson, Alahna Walker + Joshua Nicol-Molitor (cox)
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Laura Coventry (stroke), Mathilde Aulon-Elphick, Starla Sadd-Toko, Maggie Laracy + William Jeffares (cox)
Coached by: Maggie Laracy
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Sharna Siemonek
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
Social