You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta - KRI #3
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
WTLG
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Alannah Johnson (stroke), Sarah Bender, Caitlin Cairncross, Emma Cairncross + Hannah-Rose Crosbie (cox)
Coached by: Emma Caincross
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Kayla Hill-Liddle (stroke), Kassandra Lovegrove, Jessica Lusby, Bessie Clarke + Evanya Fraser-Leau (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
WTLG
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Alannah Johnson (stroke), Sarah Bender, Caitlin Cairncross, Emma Cairncross + Hannah-Rose Crosbie (cox)
Coached by: Emma Caincross
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Kayla Hill-Liddle (stroke), Kassandra Lovegrove, Jessica Lusby, Bessie Clarke + Evanya Fraser-Leau (cox)
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Tabitha Penman-Chambers (stroke), Katrina Shaw, Parisa Feyz, Georgia Moyle + Alexandra Littlewood (cox)
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
Social