You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Amedee Beaumont (stroke), Madeleine Teesdale, Arianna Hogan, Emerald Scofield + Thomas Plummer (cox)
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Zoe Stevenson (stroke), Jacqueline van der Velden, Grace Diggelmann, Courtney Dyer + Suraya Thomas (cox)
Coached by: Kimberley Pilbrow & Laura Bonney
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#23
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Amedee Beaumont (stroke), Madeleine Teesdale, Arianna Hogan, Emerald Scofield + Thomas Plummer (cox)
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#3
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Jerry Leaupepe
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#23
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Alan Walker
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#4
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Samantha Billington (stroke), Hannah McMillan-Phillips, Paige Andreson, Charlotte Smith + Tuscany Main (cox)
Coached by: Luke O'neil & Sarah Van Bysterveldt
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Te Mahara Swanson Hall (stroke), Bianca Rogers-Mott, Chelsie Thomas, Rowan Simmons + Zoe Le Lievre (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Nicky Staite & Claire McGuiness
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Zoe Stevenson (stroke), Jacqueline van der Velden, Grace Diggelmann, Courtney Dyer + Suraya Thomas (cox)
Coached by: Kimberley Pilbrow & Laura Bonney
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Katherine Elsdon-Williams (stroke), Courtnee Bangs, Amy McNeil, Kyla Grace Parker + Madison Walters (cox)
Coached by: Hayden Shaw
|
Social