You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Composite crew.
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Duncan Barr & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Joelle Benjamin (stroke), Elenoa Wacokecoke, Caitlin Gillespie, Abbey Grainger + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Duncan Barr & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Composite crew.
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Courtney Smith (stroke), Bianca Rogers-Mott, Te Mahara Swanson Hall, Rebecca Jenkin + Delaney Phillips (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#52
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Duncan Barr & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Stephanie Hyde-Richards (stroke), Stephanie Bacon, Katrina Betty, Carlotta Martin + Ethan Dickey (cox)
Coached by: Chris Betty
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Samantha Billington (stroke), Hannah McMillan-Phillips, Paige Andreson, Charlotte Smith + Tuscany Main (cox)
Coached by: Luke O'neil & Sarah Van Bysterveldt
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Joelle Benjamin (stroke), Elenoa Wacokecoke, Caitlin Gillespie, Abbey Grainger + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Alan Walker
|
Social