You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Lana Phipps & Jason Quilter
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
Coached by: Barry Banks
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Lana Phipps & Jason Quilter
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#4
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Simon Aubrey & Andrew Stevenson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#5
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Lana Phipps & Jason Quilter
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Catherine Duffin & Allan Mills
|
|||
Entity
SSAX
SSAX
non-NZ |
Crew
#1
SSAX
Coached by: Glenn Bates & David Anderson
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#4
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes & Jason Parris-Oswald
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#7
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Catherine Duffin & Allan Mills
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#6
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#23
NSHC
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#23
NSHC
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayley
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Cameron Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Cameron Smith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Cameron Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Kate Gower-James (stroke), Kiriana Houltham, Charlotte Beavis, Jenna van Dort + Anna Gower-James (cox)
Coached by: Fiona Symes
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Rosie McDermott (stroke), Virginia Dougherty, Elena Glengarry, Charlottte Orange + Sophie Scott (cox)
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Olivia White-Parsons (stroke), Charlotte Dobier, Hannah Baddock, Caitlin White-Parsons + Sophie Woods (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Olivia White-Parsons (stroke), Charlotte Dobier, Hannah Baddock, Caitlin White-Parsons + Sophie Woods (cox)
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Rosie McDermott (stroke), Virginia Dougherty, Elena Glengarry, Charlottte Orange + Sophie Scott (cox)
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Jonathan Curtis (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Hugo Verdonk (stroke), Jackson Bennett, Finn Pethers-Boak, Mitchell Hazelhurst + Gregory Scott (cox)
Coached by: Wbhs & Simon Van Rossen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster & Roselle Magon
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Michael Karrebaek
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Chris Betty
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Jonathan Curtis (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Martin Davies
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Jack Elkington
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Mark Inder
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Jihan Ellabany & Jordan Stanley
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster & Roselle Magon
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster & Roselle Magon
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Amedee Beaumont (stroke), Madeleine Teesdale, Arianna Hogan, Emerald Scofield + Thomas Plummer (cox)
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Zoe Stevenson (stroke), Jacqueline van der Velden, Grace Diggelmann, Courtney Dyer + Suraya Thomas (cox)
Coached by: Kimberley Pilbrow & Laura Bonney
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#23
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Amedee Beaumont (stroke), Madeleine Teesdale, Arianna Hogan, Emerald Scofield + Thomas Plummer (cox)
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#3
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Jerry Leaupepe
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#23
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Alan Walker
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#4
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Samantha Billington (stroke), Hannah McMillan-Phillips, Paige Andreson, Charlotte Smith + Tuscany Main (cox)
Coached by: Luke O'neil & Sarah Van Bysterveldt
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Te Mahara Swanson Hall (stroke), Bianca Rogers-Mott, Chelsie Thomas, Rowan Simmons + Zoe Le Lievre (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Nicky Staite & Claire McGuiness
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Zoe Stevenson (stroke), Jacqueline van der Velden, Grace Diggelmann, Courtney Dyer + Suraya Thomas (cox)
Coached by: Kimberley Pilbrow & Laura Bonney
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Katherine Elsdon-Williams (stroke), Courtnee Bangs, Amy McNeil, Kyla Grace Parker + Madison Walters (cox)
Coached by: Hayden Shaw
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Jock MacKintosh
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Duncan Barr & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayley
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
Coached by: Duncan Barr & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#52
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
Coached by: Duncan Barr & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Alan Walker
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#5
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Duncan Barr & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#52
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Jock MacKintosh
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#4
AKGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Catherine Duffin & Allan Mills
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Alex Brown
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#34
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Chris Price
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#34
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#4
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Chris Price
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
TERX
TERX
non-NZ |
Crew
#1
TERX
Coached by: Bec Taylor & Michael Russell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Martin O'halloran
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown & John Lawrence
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland & Megan Liddy
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Simon Aubrey & Andrew Stevenson
|
|||
Entity
TERX
TERX
non-NZ |
Crew
#2
TERX
Coached by: Bec Taylor & Michael Russell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Lloyd Widdison
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#33
CAMC
Coached by: Andrew Myers & Sean McVerry
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Hamish Schnuriger (stroke), Nicholas Piebenga, Kane Wenmoth, Kobe Anthony + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland & Megan Liddy
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Andrew Stevenson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Tim Palmer
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes & Jason Parris-Oswald
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Lloyd Widdison
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Simon Aubrey & Andrew Stevenson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#34
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster & Roselle Magon
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TERX
TERX
non-NZ |
Crew
#1
TERX
Coached by: Bec Taylor & Michael Russell
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Matthew Beck
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Martin O'halloran
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown & John Lawrence
|
|||
Entity
TERX
TERX
non-NZ |
Crew
#2
TERX
Coached by: Bec Taylor & Michael Russell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: John White
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Gary Hay & Mike Rodger
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Mike Rodger & Gary Hay
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Gary Hay & Mike Rodger
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Gary Hay & Mike Rodger
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Mike Rodger & Gary Hay
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Gary Hay & Mike Rodger
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Lauren Hancock (stroke), Bailey van Marrewijk, Natasha Walker, Conner Simes + Nichola McLellan (cox)
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Christiana Chapman (stroke), Tauhi Lopeti, Jordan Oppert, Danielle Vandermeer + Madeleine Palmer (cox)
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & Alex Brown
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Lauren Hancock (stroke), Bailey van Marrewijk, Natasha Walker, Conner Simes + Nichola McLellan (cox)
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & Alex Brown
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Kate Gower-James (stroke), Kiriana Houltham, Charlotte Beavis, Jenna van Dort + Anna Gower-James (cox)
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Cameron Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Christiana Chapman (stroke), Tauhi Lopeti, Jordan Oppert, Danielle Vandermeer + Madeleine Palmer (cox)
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Hannah Ouellet (stroke), Elizabeth Coughlan, Courtney Rennie, Zoe D'Ath + Jacqueline van der Velden (cox)
Coached by: Kimberley Pilbrow & Laura Bonney
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Cameron Smith
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Cameron Smith
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Taylor Catchpole (stroke), Hannah Pexton, Elosie Siermans, Amy Henderson + Samantha Thornton-Jones (cox)
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Katherine Elsdon-Williams (stroke), Courtnee Bangs, Amy McNeil, Kyla Grace Parker + Madison McLeod (cox)
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lilly Millet
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil & Sarah Van Bysterveldt
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Alan Walker
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#2
VILC
Coached by: Gary Roberts & Jane Spears
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#3
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Gary Roberts
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#4
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Callum Mill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Gary Roberts
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Jack Elkington
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster & Roselle Magon
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Martin Davies
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#3
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#5
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Adrian Webster & Roselle Magon
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Adrian Webster & Roselle Magon
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#3
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#2
VILC
Coached by: Gary Roberts & Jane Spears
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#4
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Byron De Beere
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill & Joey Steel
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Terry Zouch & Chris Cole
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Henry Lockett (stroke), Felix Drissner-Devine, Dallas Marshall, Grayson Dauphin + Sharanita Sharma (cox)
Coached by: Will Maling
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Terry Zouch & Chris Cole
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: Mike Stanley
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Alex Brown
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Henry Lockett (stroke), Felix Drissner-Devine, Dallas Marshall, Grayson Dauphin + Sharanita Sharma (cox)
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Catherine Duffin & Allan Mills
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#23
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#23
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#24
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Composite crew.
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Duncan Barr & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Joelle Benjamin (stroke), Elenoa Wacokecoke, Caitlin Gillespie, Abbey Grainger + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Duncan Barr & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Composite crew.
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Courtney Smith (stroke), Bianca Rogers-Mott, Te Mahara Swanson Hall, Rebecca Jenkin + Delaney Phillips (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#52
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Duncan Barr & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Stephanie Hyde-Richards (stroke), Stephanie Bacon, Katrina Betty, Carlotta Martin + Ethan Dickey (cox)
Coached by: Chris Betty
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Samantha Billington (stroke), Hannah McMillan-Phillips, Paige Andreson, Charlotte Smith + Tuscany Main (cox)
Coached by: Luke O'neil & Sarah Van Bysterveldt
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Joelle Benjamin (stroke), Elenoa Wacokecoke, Caitlin Gillespie, Abbey Grainger + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Alan Walker
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown & John Lawrence
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes & Jason Parris-Oswald
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Lloyd Widdison
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#13
AKLC
Coached by: SHAK
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Bryan De Beere
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown & John Lawrence
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Chris Price
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Chris Price
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Keith Page
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alistair
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Jock MacKintosh
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#3
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Chris Price
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Keith Page
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Murray Lipinski
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Andrew Stevenson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Lana Phipps & Jason Quilter
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes & Peter Cairncross
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#23
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Catherine Duffin & Allan Mills
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#13
TGAC
Coached by: Murray Lipinski & Andrew Stevenson
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
Coached by: Barry Banks
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Murray Lipinski
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Will Maling
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Mitchell Gellert (stroke), Benjamin Ganley, Matthew O'Halloran, Henry Fitzgerald + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Mike Stanley & Antony Zouch
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Mike Stanley & Antony Zouch
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Nicholas Murdoch (stroke), Josh Blackmore, Cathan Tamarapa, Bastian Scotts-Bahle + Georgia Beck (cox)
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: SHAK
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Kristian Barbarich & Jack Stevens
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Mitchell Gellert (stroke), Benjamin Ganley, Matthew O'Halloran, Henry Fitzgerald + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: Terry Zouch & Chris Cole
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Fiona Symes
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Cameron Smith
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & Alex Brown
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Lilian Abraham (stroke), Francesca Collard, Annabel Bartley, Isabella Rizzalli + Hannah Markwell (cox)
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & Alex Brown
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Cameron Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Kim Dowden
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Mackensie Valgare (stroke), Rayna Eden-Atoaga, Selvi Balasubramaniam, Joelle Benjamin + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Cameron Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Siobhan Neighbour (stroke), Alice Pallister, Maddison Hocking, Bailee Simpson + Madison Walters (cox)
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Lilian Abraham (stroke), Francesca Collard, Annabel Bartley, Isabella Rizzalli + Hannah Markwell (cox)
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Cameron Smith
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Gary Roberts
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
TSCX
TSCX
non-NZ |
Crew
#2
TSCX
Coached by: Simon Huxley
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
|||
Entity
TSCX
TSCX
non-NZ |
Crew
#1
TSCX
Coached by: Simon Huxley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Gary Roberts
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Gus Scott & Barry Banks
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: Tom Stannard & Roger Batley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Lloyd Widdison
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Martin O'halloran
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#6
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Simon Aubrey & Andrew Stevenson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Lloyd Widdison
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#42
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Gus Scott & Barry Banks
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Andrew Stevenson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes & Jason Parris-Oswald
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: Tom Stannard & Roger Batley
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#5
KICC
Coached by: Martin O'halloran & Matthew Beck
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#4
TGSC
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Matthew Beck
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#23
WESC
Coached by: Lloyd Widdison
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#3
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#4
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#4
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#3
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Keith Page
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Keith Page
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Keith Page
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Catherine Duffin & Allan Mills
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Will Maling
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Alan Walker
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#2
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TERX
TERX
non-NZ |
Crew
#1
TERX
Coached by: Bec Taylor & Michael Russell
|
|||
Entity
TERX
TERX
non-NZ |
Crew
#2
TERX
Coached by: Bec Taylor & Michael Russell
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#34
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#33
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Angus MacLean
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#4
TGSC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott & Jihan Ellabany
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Tim Palmer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
James Torstonson (stroke), Cameron Elliott, Jarrod Cranfield, Theo Clayton-Greene + Joshua Lee (cox)
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Ollie Eady
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#5
TGSC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TERX
TERX
non-NZ |
Crew
#2
TERX
Coached by: Bec Taylor & Michael Russell
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Tom Crosier
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#34
CAMC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#5
KICC
Coached by: Tom Caulton
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster & Roselle Magon
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TERX
TERX
non-NZ |
Crew
#1
TERX
Coached by: Bec Taylor & Michael Russell
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: William Beedham
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Wbhs
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lilly Millet
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
XLB*
XLB*
Bay of Plenty |
Crew
#1
XLBP
Composite crew. Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew. Coached by: AKGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Gary Roberts
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
XLB*
XLB*
Bay of Plenty |
Crew
#1
XLBP
Composite crew. Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Gary Roberts
|
|||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew. Coached by: AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
XLB*
XLB*
Bay of Plenty |
Crew
#1
XLBP
Composite crew. Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew. Coached by: AKGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Gary Roberts
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Mike Rodger & Gary Hay
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Mike Rodger & Gary Hay
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Mike Rodger & Gary Hay
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Chris Cole & Mark Cole
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown & John Lawrence
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Chris Cole & Mark Cole
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown & John Lawrence
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Murray Lipinski
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Lana Phipps & Jason Quilter
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Aspen Whalen
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Gus Scott & Fiona Symes
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & Alex Brown
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#34
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#34
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#34
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TSCX
TSCX
non-NZ |
Crew
#1
TSCX
Coached by: Simon Huxley
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#23
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: Chris Cole & Mark Cole
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#23
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: Chris Cole & Mark Cole
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
TSCX
TSCX
non-NZ |
Crew
#2
TSCX
Coached by: Simon Huxley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Catherine Duffin & Allan Mills
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
TSCX
TSCX
non-NZ |
Crew
#1
TSCX
Coached by: Simon Huxley
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Terry Zouch & Barrie Mabbott
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
XLW*
XLW*
Wellington |
Crew
#1
XLWE
Composite crew. Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew. Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Barry Squires
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
XLW*
XLW*
Wellington |
Crew
#1
XLWE
Composite crew. Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew. Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Barry Squires
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Keith Page
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Chris Price
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Gary Roberts
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Gary Roberts
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele & Lloyd Widdison
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#5
RPCA
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#9
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#7
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#7
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#4
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#9
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#8
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#5
RPCA
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Gus Scott & Fiona Symes
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Elizabeth Mayo-Smith (stroke), Emily Parkes, Brenna Baker, Tessa Scott-Green + Thomas Callaghan (cox)
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Samantha Grace (stroke), Helen Payne, Alie Henderson-Corporaal, Lea Kreutmayer + Grace Bassett (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Barry Squires
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Barry Squires
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Chris Price
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Barry Squires
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Chris Price
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#34
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#9
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#8
RPCW
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#7
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Graies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#10
RPCW
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott & Jordan Stanley
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#13
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: Wbhs
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Bryan De Beere
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Joseph Turnbull (stroke), Nicholas Hancock, George Hyslop, Sebastian Serrano-Valladares + Ben Tyson (cox)
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#14
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott & Jordan Stanley
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Joseph Turnbull (stroke), Nicholas Hancock, George Hyslop, Sebastian Serrano-Valladares + Ben Tyson (cox)
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Bryan De Beere
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Chris Foot
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: Wbhs
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#13
AKLC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Michael Karrebaek
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Tim Palmer
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
James Torstonson (stroke), Cameron Elliott, Jarrod Cranfield, Theo Clayton-Greene + Joshua Lee (cox)
Coached by: Luke O'neil
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Fiona Symes
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Leisha Currie
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Audsley Jones (stroke), Amelia Moller-Andreewitcher, Paulina Moller-Andreewitch, Rita Beamer + Sofie Karrebaek (cox)
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Rayelynn Brackett (stroke), Sammy Murphy, Georgia Nugent-O'Leary, Morgan Bracket + Reuben Gedye (cox)
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#3
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Leisha Currie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Audsley Jones (stroke), Amelia Moller-Andreewitcher, Paulina Moller-Andreewitch, Rita Beamer + Sofie Karrebaek (cox)
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#23
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Chris Betty
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Duncan Barr & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Leisha Currie
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Stephanie Hyde-Richards (stroke), Stephanie Bacon, Katrina Betty, Carlotta Martin + Ethan Dickey (cox)
Coached by: Chris Betty
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil & Sarah Van Bysterveldt
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Sara-Jane Back (stroke), Ella Cvitanovich, Jackie Gowler, Kaela Janiten, Heather Gee-Taylor, Amie Back, Kayla Spencer, Annabelle Schurhammer + Reuben Gedye (cox)
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Charlotte Robertson (stroke), Catherine Mills, Alice Wright, Lisa Rofe, Francie Morrow, Eleanor Bradley, Ellie O'Connell, Kate Jordan + Sarah Boyle (cox)
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Sara-Jane Back (stroke), Ella Cvitanovich, Jackie Gowler, Kaela Janiten, Heather Gee-Taylor, Amie Back, Kayla Spencer, Annabelle Schurhammer + Reuben Gedye (cox)
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Charlotte Robertson (stroke), Catherine Mills, Alice Wright, Lisa Rofe, Francie Morrow, Eleanor Bradley, Ellie O'Connell, Kate Jordan + Sarah Boyle (cox)
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Sara-Jane Back (stroke), Ella Cvitanovich, Jackie Gowler, Kaela Janiten, Heather Gee-Taylor, Amie Back, Kayla Spencer, Annabelle Schurhammer + Reuben Gedye (cox)
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Charlotte Robertson (stroke), Catherine Mills, Alice Wright, Lisa Rofe, Francie Morrow, Eleanor Bradley, Ellie O'Connell, Kate Jordan + Sarah Boyle (cox)
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen & Kristian Barbarich
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Joshua Beishaar (stroke), Tomas Mendes, Troy O'Shaughnessy, Michael Beynon + Ruslan Blommestyn (cox)
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Jakob McCaffrey (stroke), Daniel Fitzpatrick, Conor Small, Gerard-Luke Malgas + Sofie Karrebaek (cox)
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen & Kristian Barbarich
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Simon Aubrey & Andrew Stevenson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#13
TGAC
Coached by: Simon Aubrey & Andrew Stevenson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Joshua Beishaar (stroke), Tomas Mendes, Troy O'Shaughnessy, Michael Beynon + Ruslan Blommestyn (cox)
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Jakob McCaffrey (stroke), Daniel Fitzpatrick, Conor Small, Gerard-Luke Malgas + Sofie Karrebaek (cox)
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Murray Lipinski
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Catherine Duffin & Allan Mills
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Sean van Nieuwenhuizen (stroke), Jonathan Curtis, Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Martin Davies
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Jack Elkington
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Aspen Whalen
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Jack Elkington
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Wbhs
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Callum Mill
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Chris Betty
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: SHAK
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Sean van Nieuwenhuizen (stroke), Jonathan Curtis, Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Martin Davies
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: Wbhs
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Chris Betty
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Bryan De Beere
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew.
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew.
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew.
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#33
WESC
Coached by: Will Maling
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Kim Dowden
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#2
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Will Maling
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#2
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Alan Walker
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Barry Squires
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#33
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#3
WREC
Coached by: Barry Squires
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Alan Karrebaek
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#33
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Barry Squires
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#4
WREC
Coached by: Barry Squires
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#23
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Barry Squires
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#3
EGGS
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
OKLC
OKLC
non-NZ |
Crew
#1
OKLC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Wing Kam
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Bruce Rapley & Dave Thomas
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
SSAX
SSAX
non-NZ |
Crew
#1
SSAX
Coached by: Glenn Bates & David Anderson
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
OKLC
OKLC
non-NZ |
Crew
#1
OKLC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#41
WESC
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Gary Roberts
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
Briar Murphy (stroke), Allie Smith, Hannah Osborne, Jessica Loe, Claudia Hyde, Ashleigh Hodge, Eloise Dowse, Danelle Murphy + Caitlin Lawry (cox)
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Charlotte Robertson (stroke), Catherine Mills, Alice Wright, Lisa Rofe, Francie Morrow, Eleanor Bradley, Leigh Coleman, Kate Jordan + Sarah Boyle (cox)
Coached by: Joe O'neill
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
Briar Murphy (stroke), Allie Smith, Hannah Osborne, Jessica Loe, Claudia Hyde, Ashleigh Hodge, Eloise Dowse, Danelle Murphy + Caitlin Lawry (cox)
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Charlotte Robertson (stroke), Catherine Mills, Alice Wright, Lisa Rofe, Francie Morrow, Eleanor Bradley, Leigh Coleman, Kate Jordan + Sarah Boyle (cox)
Coached by: Joe O'neill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
Briar Murphy (stroke), Allie Smith, Hannah Osborne, Jessica Loe, Claudia Hyde, Ashleigh Hodge, Eloise Dowse, Danelle Murphy + Caitlin Lawry (cox)
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Charlotte Robertson (stroke), Catherine Mills, Alice Wright, Lisa Rofe, Francie Morrow, Eleanor Bradley, Leigh Coleman, Kate Jordan + Sarah Boyle (cox)
Coached by: Joe O'neill
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Alasdair McGeachie
|
Social