Entrants list: Cambridge Town Cup
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
CLIC
Coached by: Leighton Montgomerie
- Click to expand crew ⇨
CLIC
CLIC
Whanganui
Whanganui
Crew
#2
CLIC
Coached by: Steph Phipps
- Click to expand crew ⇨
CLIC
CLIC
Whanganui
Whanganui
Crew
#3
CLIC
Coached by: Steph Phipps
- Click to expand crew ⇨
CLIC
CLIC
Whanganui
Whanganui
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
- Click to expand crew ⇨
EDWT
EDWT
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAMC
Coached by: Brooke Price & Ashley Jacques
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#2
HAMC
Coached by: Brooke Price & Ashley Jacques
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
Crew
#1
NSHC
Lillie Summerville (stroke), Elizabeth Jukes, Rachel Wright, Stephanie MacDonald + Kyle Battersby (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
PORC
Coached by: Ray Hamilton
- Click to expand crew ⇨
PORC
PORC
Wellington
Wellington
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
- Click to expand crew ⇨
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
SHGH
- Click to expand crew ⇨
SHGH
SHGH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
SHGH
- Click to expand crew ⇨
SHGH
SHGH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#3
SHGH
- Click to expand crew ⇨
SHGH
SHGH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STAC
Coached by: Mark Ware
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
TAWC
- Click to expand crew ⇨
TAWC
TAWC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WELC
Coached by: Andy Murray
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#2
WELC
Leigh Coleman (stroke), Haylie Everson, Hayley Mellon, Alyson MacIntosh-Larocque + Toby Pearce (cox)
Coached by: Joe O'neill
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'neill
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WENT
Krista Fortzer-Bezar (stroke), Emma Butterfield, Greer Donovan, Kate Butterfield + Alana Pribicevich (cox)
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
- Click to expand crew ⇨
WENT
WENT
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#2
WESC
Abigail Parry (stroke), Rebecca Barnett, Sophie Taylor, Maisie Hamilton-Murray + Sofie Karrebaek (cox)
Coached by: Tony Burns
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#3
WESC
Coached by: Tony Burns
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#2
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#21
WTLG
Coached by: Andrew Brock
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#22
WTLG
Bianca Gargiulo (stroke), Ashleigh Clifford, Eugenie Spraggon, Renee Scott-French + Hayley Ware (cox)
Coached by: Kim Dowden
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social