Entrants list: Cambridge Town Cup
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKGC
- Click to expand crew ⇨
AKGC
AKGC
Auckland
Auckland
Crew
#2
AKGC
- Click to expand crew ⇨
AKGC
AKGC
Auckland
Auckland
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
- Click to expand crew ⇨
CLIC
CLIC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAMB
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#3
HAMB
Coached by: Glenn Ross
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
- Click to expand crew ⇨
HKIC
HKIC
Waikato
Waikato
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#2
HWBC
Stephen Vanderpeet (stroke), Thomson Brownlie, Matthew Kitchin, Tom Mackintosh + Migoyon Goodley (cox)
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#2
NSHC
Coached by: Antony Zouch
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
ROTC
Stephen Wright (stroke), Lewis Morrell, Mathew Bennett, Connor McNamara-Spackman + Emily Cooper (cox)
Coached by: Glen Reichardt
- Click to expand crew ⇨
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#2
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
SPCC
- Click to expand crew ⇨
SPCC
SPCC
Waikato
Waikato
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#2
WELC
Coached by: Jonathan Debbage
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
- Click to expand crew ⇨
WENT
WENT
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton & Lew Beck
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton & Lew Beck
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social