Entrants list: Cambridge Town Cup
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AWGC
Samantha Rollinson (stroke), Bayley MacDonald, Heather Gee-Taylor, Bridgette Taylor, Louisa Palmer, Sophie Smallbone, Georgia O'Brien, Anita Loots + Victoria Slegers (cox)
Coached by: Craig Smith
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#31
CAMC
Johanna Kleven (stroke), Abby Roberts, Sashja Dyer, Laura Leach, Catherine Lee, Lucy Hill, Caitlin McKinnon, Charlotte Leach + Sean McKenzie (cox)
Coached by: CAMB
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
COMC
Andrea Topp (stroke), Charlotte Bray, Kathryn Butcher, Nicola Vercoe, Emily Caldwell, Amy McNeil, Courtnee Bangs, Katherine Elsdon-Williams + Caleb Wood (cox)
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
Crew
#1
DIOC
Issey Wilson (stroke), Holly McKenzie, Sydney Pollok, Annabelle Brewer, Anna Kermode, Jasmine Charteris, India Ludbrook, Sophie Fairclough + Rachel Hooks (cox)
Coached by: Renee Hartshorne
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#1
EGGS
- Click to expand crew ⇨
EGGS
EGGS
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAMG
Jenna Powell (stroke), Cassidy Armishaw, Junelle McPherson, Izzy Johnson, Chyna Watson, Tiana Manuatu, Moana Panui, Ashley Jones + Gabriella Boyce (cox)
- Click to expand crew ⇨
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
SKEC
Rose Harnish (stroke), Filomena Vaimasenuu, Jacqueline Chang, Jessica Thompson, Courtney Boyd, Katherine Chang, Brianna Garus, Dianna Winthrop + Caitlyn Warner (cox)
Coached by: Sophie Wilson
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
STAC
Annabelle Neilson (stroke), Abbie Krieble, Tegan Graham, Aliyah de La Mare, Brooke Gordon, Madeline Barker, Claudia O-W, Rosie Townsend + Kate Molony (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#21
TGAC
Aimee Muir (stroke), Shireen Harper, Maxie Robb, Sophie Parkin, Chloe Fettes, Alana Rowe, Huia Ackerman, Amy Mills + Georgia Coughlan (cox)
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
WELC
Hannah Comans (stroke), Lucy Robertson, Phoebe Baigent, Beatrice Hooper, Lucy McRae, Isabella Barbalich, Eleanor Olson, Louise Nisbet + Louise Griffin (cox)
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WENT
Stephanie Watts (stroke), Kate Butterfield, Anna Riksen, Emma Ryder, Krista Fortzer-Bezar, Grace Morris, Greer Donovan, Tayla Karam + Abbie Grey (cox)
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
- Click to expand crew ⇨
WENT
WENT
Auckland
Auckland
Crew
#1
WKOC
Carly Hesp (stroke), Sarah Broderick, Harriet Virtue, Brenna McKenzie, Kate Stuart, Madison Dunn, Emma Thompson, Lucy Reeves + Anna Bullen (cox)
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#21
WTLG
Holly Ellett (stroke), Courtney McCormick, Cait Dowden, Sian Anderson, Adelia Bolam, Teagan Frazer-Bristow, Jen Gale, Catriona Stanton + Charlotte Rankin (cox)
Coached by: Kim Dowden
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Social