You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Leigh Coleman (stroke), Haylie Everson, Hayley Mellon, Alyson MacIntosh-Larocque + Toby Pearce (cox)
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Steph Phipps
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Krista Fortzer-Bezar (stroke), Emma Butterfield, Greer Donovan, Kate Butterfield + Alana Pribicevich (cox)
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Andrew Brock
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Andy Murray
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Brooke Price & Ashley Jacques
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SHGH
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Brooke Price & Ashley Jacques
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Leighton Montgomerie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Abigail Parry (stroke), Rebecca Barnett, Sophie Taylor, Maisie Hamilton-Murray + Sofie Karrebaek (cox)
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Ray Hamilton
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Lillie Summerville (stroke), Elizabeth Jukes, Rachel Wright, Stephanie MacDonald + Kyle Battersby (cox)
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Bianca Gargiulo (stroke), Ashleigh Clifford, Eugenie Spraggon, Renee Scott-French + Hayley Ware (cox)
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Steph Phipps
|
Social