You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jess Lawson & Kirstin Fowlie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Fraser Polkinghorne (stroke), Luke Shortland, Tyler Tuiala, Jonathan Winter + Lauren Blanchard (cox)
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Antony Zouch
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Fraser Polkinghorne (stroke), Luke Shortland, Tyler Tuiala, Jonathan Winter + Lauren Blanchard (cox)
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Jess Lawson & Kirstin Fowlie
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Liam Berryman & Josh Schmidt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Andrew Meyers
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Tim Palmer
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jess Lawson & Kirstin Fowlie
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Andrew Meyers
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
George Mitchell (stroke), Joshua Michael, Lawrence Henderson, Matthew Belworthy + Charlie Hoggard (cox)
|
Social