You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Kim Dowden & Andrew Brock
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Heather Gee-Taylor (stroke), Bayley MacDonald, Samantha Rollinson, Bridgette Taylor + Savanna Gaskell (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'neill
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#23
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Kim Dowden & Andrew Brock
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Heather Gee-Taylor (stroke), Bayley MacDonald, Samantha Rollinson, Bridgette Taylor + Savanna Gaskell (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
Social