You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Mackensie Valgare (stroke), Leonie Pele, Janica Gessner, Selvi Balasubramaniam + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Matt Korn & Monique Davis
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Bailee Simpson (stroke), Tarryn Burdett, Mickey Atkins, Danica Fuhlendorff + Lochlainn Fitzgerald-Symes (cox)
Coached by: Peter Moody
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Matt Korn & Monique Davis
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Rose Harnish (stroke), Filomena Vaimasenuu, Jessica Thompson, Jacqueline Chang + Caitlyn Warner (cox)
Coached by: Sophie Wilson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Kathryn Butcher (stroke), Katherine Elsdon-Williams, Courtnee Bangs, Kyla Grace Parker + Glen Laing (cox)
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Mackensie Valgare (stroke), Leonie Pele, Janica Gessner, Selvi Balasubramaniam + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Bailee Simpson (stroke), Tarryn Burdett, Mickey Atkins, Danica Fuhlendorff + Lochlainn Fitzgerald-Symes (cox)
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland & Mel Warmerdam
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Hannah Ouellet (stroke), Elizabeth Coughlan, Jamie Lynds, Jacqueline van der Velden + Lauren Dance (cox)
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Rebeccah Harding (stroke), Claudette Wicks, Stephanie Harding, Natasha Bull + Mitchell Horwell (cox)
Coached by: Kim O'neill
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Social