You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Anna Stanley & Rebecca Lock
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#24
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anna Stanley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#23
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anna Stanley
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Sophie Cook (stroke), Stephanie Thwaite, Marcelia Benson, Jessica Tanner-Lloyd + Hannah Spillane (cox)
Coached by: Charlie Graham
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Anna Stanley & Rebecca Lock
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Gabriella Giacon (stroke), Andrea de Atouguia, Alicia Minenkoff, Miriama Te One + Kallum Brown (cox)
Coached by: Ray Hamilton
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#24
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anna Stanley
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Anna Stanley & Rebecca Lock
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Rosemary Troughton (stroke), Carly Baars, Hannah Stannard, Isabella Cochrane + Nichola McLellan (cox)
Coached by: STPC
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Andy Murray
|
Social