You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#4
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#13
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#5
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#6
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#4
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#7
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Terry McCarthy
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Anna Stanley & Rebecca Lock
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#24
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anna Stanley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#23
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anna Stanley
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Sophie Cook (stroke), Stephanie Thwaite, Marcelia Benson, Jessica Tanner-Lloyd + Hannah Spillane (cox)
Coached by: Charlie Graham
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Anna Stanley & Rebecca Lock
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Gabriella Giacon (stroke), Andrea de Atouguia, Alicia Minenkoff, Miriama Te One + Kallum Brown (cox)
Coached by: Ray Hamilton
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#24
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anna Stanley
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Anna Stanley & Rebecca Lock
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Rosemary Troughton (stroke), Carly Baars, Hannah Stannard, Isabella Cochrane + Nichola McLellan (cox)
Coached by: STPC
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Andy Murray
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Christie Davis (stroke), Caitlin White-Parsons, Melissa Niemandt, Sami Thompson + Sophie Woods (cox)
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Steve Crabb
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Christie Davis (stroke), Caitlin White-Parsons, Melissa Niemandt, Sami Thompson + Sophie Woods (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Steve Crabb
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Liam Berryman & Josh Schmidt
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Josh Schmidt & Liam Berryman
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Liam Berryman & Josh Schmidt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Mackensie Valgare (stroke), Leonie Pele, Janica Gessner, Selvi Balasubramaniam + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Matt Korn & Monique Davis
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Bailee Simpson (stroke), Tarryn Burdett, Mickey Atkins, Danica Fuhlendorff + Lochlainn Fitzgerald-Symes (cox)
Coached by: Peter Moody
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Matt Korn & Monique Davis
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Rose Harnish (stroke), Filomena Vaimasenuu, Jessica Thompson, Jacqueline Chang + Caitlyn Warner (cox)
Coached by: Sophie Wilson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Kathryn Butcher (stroke), Katherine Elsdon-Williams, Courtnee Bangs, Kyla Grace Parker + Glen Laing (cox)
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Mackensie Valgare (stroke), Leonie Pele, Janica Gessner, Selvi Balasubramaniam + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Bailee Simpson (stroke), Tarryn Burdett, Mickey Atkins, Danica Fuhlendorff + Lochlainn Fitzgerald-Symes (cox)
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland & Mel Warmerdam
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Hannah Ouellet (stroke), Elizabeth Coughlan, Jamie Lynds, Jacqueline van der Velden + Lauren Dance (cox)
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Rebeccah Harding (stroke), Claudette Wicks, Stephanie Harding, Natasha Bull + Mitchell Horwell (cox)
Coached by: Kim O'neill
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Steph Phipps
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Maria Langdon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Steven Mayo-Smith
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Steph Phipps
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Steph Phipps
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Steph Phipps
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Kate Tidbury & Wing Kam
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Maria Langdon
|
|||
Entity
PARA
PARA
Wellington |
Crew
#1
PARA
Coached by: Andy Murray
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Andy Murray
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mike Stanley
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mike Stanley
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Geoff Perry
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai & Dave Rodger
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Duncan Smith
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Duncan Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai & Dave Rodger
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Duncan Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Andrew Stevenson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Duncan Smith
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jonathan Debbage
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Aimee Pink
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Fili Liua'ana
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Charlie Graham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Stephen Wright (stroke), Lewis Morrell, Mathew Bennett, Connor McNamara-Spackman + Hamish Schnuriger (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
James Cockram (stroke), Charles Benedek-Rooney, Benjamin Ganley, Henry Fitzgerald + Edward Yates (cox)
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mike Smith & Sam Howard
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Antony Zouch
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Coached by: Tim Palmer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
James Cockram (stroke), Charles Benedek-Rooney, Benjamin Ganley, Henry Fitzgerald + Edward Yates (cox)
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Stephen Wright (stroke), Lewis Morrell, Mathew Bennett, Connor McNamara-Spackman + Hamish Schnuriger (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mike Smith & Sam Howard
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Antony Zouch
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Felix Drissner-Devine (stroke), Dallas Marshall, Liam Fergusson, Jackson Enright + Lauren Blanchard (cox)
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Antony Zouch
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mike Gilbert
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mike Gilbert
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Monty Wawatai
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#3
INZL
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#3
INZL
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mike Gilbert
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mike Gilbert
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#4
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Madeline Starnes (stroke), Lillias Henderson, Olive McIntosh-Oakley, Olivia Buchanan + Mallory Bishop (cox)
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Jaime-Marie MacFie (stroke), Olivia Hopkins, Hannah Duncum, Ashleigh Allfrey + Melissa Allfrey (cox)
Coached by: Sandy Stuart
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Madeline Starnes (stroke), Lillias Henderson, Olive McIntosh-Oakley, Olivia Buchanan + Mallory Bishop (cox)
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Andy Murray
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Jaime-Marie MacFie (stroke), Olivia Hopkins, Hannah Duncum, Ashleigh Allfrey + Melissa Allfrey (cox)
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Kim Dowden & Andrew Brock
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Heather Gee-Taylor (stroke), Bayley MacDonald, Samantha Rollinson, Bridgette Taylor + Savanna Gaskell (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'neill
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#23
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Kim Dowden & Andrew Brock
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Heather Gee-Taylor (stroke), Bayley MacDonald, Samantha Rollinson, Bridgette Taylor + Savanna Gaskell (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Duncan Smith
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Duncan Smith
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jonathan Debbage
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Allan Greer
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Mark Langdon (stroke), Jock Wilson, Kemble Cadwallader, Daniel McIntyre-Gardner + Eilish Robinson (cox)
Coached by: Maria Langdon
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Andrew Stevenson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Fili Liua'ana
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Neilo Pulford
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Neilo Pulford
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Fili Liua'ana
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Steve Crabb
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Steve Crabb
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Bastian Scotts-Bahle (stroke), Caleb Soderberg, Hayden Robertson, Dylan Kaufman + Georgia Beck (cox)
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mike Smith & Sam Howard
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mike Smith & Sam Howard
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#23
WESC
Coached by: STPA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Bastian Scotts-Bahle (stroke), Caleb Soderberg, Hayden Robertson, Dylan Kaufman + Georgia Beck (cox)
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mike Gilbert
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai & Dave Rodger
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mike Gilbert
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai & Dave Rodger
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Laws Lawson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Laws Lawson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Neil
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Laws Lawson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Allan Greer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Mike Baker & Mark Wilson
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Laws Lawson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#24
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Maria Langdon
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Duncan By De Ley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Duncan By De Ley
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Maria Langdon
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#5
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Tim Olson
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Ian Bright
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#24
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#23
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMG
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#2
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMG
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#23
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Ray Hamilton
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Fili Liua'ana
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#5
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#4
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#3
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#5
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#4
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#3
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
CBCC
CBCC
non-NZ |
Crew
#1
CBCC
Coached by: Charlie Butt
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
CBCC
CBCC
non-NZ |
Crew
#1
CBCC
Coached by: Charlie Butt
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Cameron Bartley (stroke), Alex Hargreaves, Tom Schicker, Matthew Husband-Dravitzki + Gus Black (cox)
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Andrew Stevenson
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Tim Olson & Geoff Perry
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Terry McCarthy
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Cameron Bartley (stroke), Alex Hargreaves, Tom Schicker, Matthew Husband-Dravitzki + Gus Black (cox)
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Tim Wilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Terry McCarthy
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Fili Liua'ana
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Fili Liua'ana
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Charlie Graham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Mark Ware
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Vaughan
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Snow Goldsmith & Chick Hammond
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Charlie Graham
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Snow Goldsmith & Chick Hammond
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Bailee Simpson (stroke), Tarryn Burdett, Mickey Atkins, Maddie Doull + Lochlainn Fitzgerald-Symes (cox)
Coached by: Peter Moody
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Vaughan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alistair Riddle
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alistair Riddle
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Allan Greer
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Monty Wawatai
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: STPC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#6
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#7
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Catherine Duffin
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#5
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
Coached by: Chris Foot
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Fili Liua'ana
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Mike Baker & Mark Wilson
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew. Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew. Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#13
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#2
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Terry McCarthy
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#24
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#13
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Terry McCarthy
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Snow Goldsmith & Chick Hammond
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Vaughan
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#3
TAWC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#33
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Monique Davis & Katie Philp
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Matt Korn & Katie Philp
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Vaughan
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Snow Goldsmith & Chick Hammond
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Matt Korn & Katie Philp
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#2
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'neill
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Monique Davis & Katie Philp
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'neill
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#3
TAWC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#33
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Matt Beck
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Liam Berryman & Josh Schmidt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Jarvis Palmer (stroke), Luke Shortland, Fraser Polkinghorne, Jonathan Winter + Lauren Blanchard (cox)
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Sachin Arulambalam
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Josh Schmidt & Liam Berryman
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
George Mitchell (stroke), Joshua Michael, Lawrence Henderson, Matthew Belworthy + Charlie Hoggard (cox)
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Liam Berryman & Josh Schmidt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: CAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Tim Palmer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Zach Van Hout
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: CAMB
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Matt Beck
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Jarvis Palmer (stroke), Luke Shortland, Fraser Polkinghorne, Jonathan Winter + Lauren Blanchard (cox)
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Marcus Anselmi (stroke), Henry Fullerton-Smith, Kurt McCartney, Harrison Courtney + Hayden Douglas (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jess Lawson & Kirstin Fowlie
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Matthew Towle
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jess Lawson & Kirstin Fowlie
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#3
INZL
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#4
INZL
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#3
INZL
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#4
INZL
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Tim Olson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Tim Olson
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Terry McCarthy
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Leighton Montgomerie
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Ray Hamilton
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Mak Ware
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'neill
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#14
TGAC
Coached by: Andrew Stevenson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Tim Olson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Terry McCarthy
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Maria Langdon
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#13
TGAC
Coached by: Andrew Stevenson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Duncan By De Ley
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#14
TGAC
Coached by: Andrew Stevenson
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Maria Langdon
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Laws Lawson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew. Coached by: Michael Smyth
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Laws Lawson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew. Coached by: Michael Smyth
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Codndon & Doc McDonald
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai & Dave Rodger
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Codndon & Doc McDonald
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Monty Wawatai & Dave Rodger
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai & Dave Rodger
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alistair Riddle
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alistair Riddle
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mike Gilbert
|
|||
Entity
WRBC
WRBC
non-NZ |
Crew
#1
WRBC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
WRBC
WRBC
non-NZ |
Crew
#1
WRBC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Mike Gilbert
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mike Gilbert
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Mike Baker & Mark Wilson
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Mike Baker & Mark Wilson
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Stefanie Todorov (stroke), Briar Stewart, Alexander Fowler-Whalley, Theresa Hill + Rafaella Weber (cox)
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Maria Langdon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Charlie Graham
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Fili Liua'ana
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alistair Riddle
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#7
RPCW
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jess Lawson & Kirstin Fowlie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Fraser Polkinghorne (stroke), Luke Shortland, Tyler Tuiala, Jonathan Winter + Lauren Blanchard (cox)
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Antony Zouch
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Fraser Polkinghorne (stroke), Luke Shortland, Tyler Tuiala, Jonathan Winter + Lauren Blanchard (cox)
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Jess Lawson & Kirstin Fowlie
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Liam Berryman & Josh Schmidt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Andrew Meyers
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Tim Palmer
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jess Lawson & Kirstin Fowlie
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Andrew Meyers
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
George Mitchell (stroke), Joshua Michael, Lawrence Henderson, Matthew Belworthy + Charlie Hoggard (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#4
EGGS
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#23
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Mike Baker & Mark Wilson
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Snow Goldsmith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Mike Baker & Mark Wilson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Fili Liua'ana
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#3
TAWC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#3
EGGS
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Steven Mayo-Smith
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#4
EGGS
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#23
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Snow Goldsmith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Anna Stanley
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Maria Langdon
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Leigh Coleman (stroke), Haylie Everson, Hayley Mellon, Alyson MacIntosh-Larocque + Toby Pearce (cox)
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SHGH
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Brooke Price & Ashley Jacques
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Steph Phipps
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Leighton Montgomerie
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Lillie Summerville (stroke), Elizabeth Jukes, Rachel Wright, Stephanie MacDonald + Kyle Battersby (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Leigh Coleman (stroke), Haylie Everson, Hayley Mellon, Alyson MacIntosh-Larocque + Toby Pearce (cox)
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Steph Phipps
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Krista Fortzer-Bezar (stroke), Emma Butterfield, Greer Donovan, Kate Butterfield + Alana Pribicevich (cox)
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Andrew Brock
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Andy Murray
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Brooke Price & Ashley Jacques
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SHGH
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Brooke Price & Ashley Jacques
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Leighton Montgomerie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Abigail Parry (stroke), Rebecca Barnett, Sophie Taylor, Maisie Hamilton-Murray + Sofie Karrebaek (cox)
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Ray Hamilton
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Lillie Summerville (stroke), Elizabeth Jukes, Rachel Wright, Stephanie MacDonald + Kyle Battersby (cox)
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Bianca Gargiulo (stroke), Ashleigh Clifford, Eugenie Spraggon, Renee Scott-French + Hayley Ware (cox)
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Steph Phipps
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Brett Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Brett Smith
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: STPC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Tim Olson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Tim Olson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alistair Riddle
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Kieran McGirr (stroke), Ryan King, Liam Herder, Matthew Richards, Tyler Ngapo, Aleksander Jankovic, Mitchell Cateley, Thomas Dunn + Cameron Stevens (cox)
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Oliver Parris-Piper (stroke), Ben Partridge, Elliot Nuttall, Brendan Herbst, Alex Cassidy, Jackson Smith, Callum Blackburn, Douglas Burfoot + Tamati Munroe (cox)
Coached by: Mike Smith & Sam Howard
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Callum Dickson (stroke), Matthew van Eyk, Gregory Edge, Nick Reynolds, Anthony Berkers, Sean Collins, Richard Lobb, Ben Clearwater + Mathew Wisman (cox)
Coached by: Duncan Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Kieran McGirr (stroke), Ryan King, Liam Herder, Matthew Richards, Tyler Ngapo, Aleksander Jankovic, Mitchell Cateley, Thomas Dunn + Cameron Stevens (cox)
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Callum Dickson (stroke), Matthew van Eyk, Gregory Edge, Nick Reynolds, Anthony Berkers, Sean Collins, Richard Lobb, Ben Clearwater + Mathew Wisman (cox)
Coached by: Duncan Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Oliver Parris-Piper (stroke), Ben Partridge, Elliot Nuttall, Brendan Herbst, Alex Cassidy, Jackson Smith, Callum Blackburn, Douglas Burfoot + Tamati Munroe (cox)
Coached by: Mike Smith & Sam Howard
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#2
INZL
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Stephen Wright (stroke), Lewis Morrell, Mathew Bennett, Connor McNamara-Spackman + Emily Cooper (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton & Lew Beck
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Antony Zouch
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Stephen Vanderpeet (stroke), Thomson Brownlie, Matthew Kitchin, Tom Mackintosh + Migoyon Goodley (cox)
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton & Lew Beck
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jonathan Debbage
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Stephen Wright (stroke), Lewis Morrell, Mathew Bennett, Connor McNamara-Spackman + Emily Cooper (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton & Lew Beck
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Antony Zouch
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Stephen Vanderpeet (stroke), Thomson Brownlie, Matthew Kitchin, Tom Mackintosh + Migoyon Goodley (cox)
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton & Lew Beck
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Vaughan
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Snow Goldsmith
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anna Stanley
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Charlie Graham
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Ewen
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Andy Murray
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anna Stanley
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'neill
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Maria Langdon
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#23
TGAC
Coached by: Nicky Crane
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Vaughan
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Snow Goldsmith
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Laws Lawson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Laws Lawson
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Laws Lawson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#4
CLIC
Coached by: Leighton Montgomerie
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Andrew Stevenson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#12
TGAC
Coached by: Andrew Stevenson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Monty Wawatai
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alistair Riddle
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Terry McCarthy
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NZL
NZL
Oceania |
Crew
#1
INZL
Richard Harrison (stroke), Chris Harris, Tobias Wehr-Candler, Adam Tripp, Ian Seymour, Tyson Williams, Michael Arms, Sean O'Neill + Ivan Pavich (cox)
Coached by: Dave Thompson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
Evan Kennedy (stroke), Andrew Healey, Shaun Kirkham, McKenzie Macky, Tyna Williams, Michael Berry, Jeff Francis, Christopher Morrison + Caleb Shepherd (cox)
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Jefferson Haldane (stroke), Oliver Moss, Finn Howard, Nathan Davenport, David Mabbott, Malone Blaikie, Isaac Grainger, Jasper Ballantyne + Kyle Battersby (cox)
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Tom Jenkins (stroke), Andrew Potter, Thomas St George, Oliver Wood, Patrick McInnes, Tom Thomas, Alex Hyland, Luke Jenkins + Logan Herbert (cox)
Coached by: Rohan Condon & Doc McDonald
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Dave Lazarus
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Alasdair McGeachie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Dave Lazarus
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Alasdair McGeachie
|
Social