You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: River Power Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Brittany Davies (stroke), Claudia Frew, Charlotte Spence, Olivia Bridgman + Alexandra Littlewood (cox)
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Lauren Hancock (stroke), Bailey van Marrewijk, Summer Morrison, Conner Simes + Petrina Sheldon (cox)
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Mackensie Valgare (stroke), Leonie Pele, Janica Gessner, Selvi Balasubramaniam + Tristan Bolton (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Matt Korn & Monique Davis
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Tarryn Burdett (stroke), Mickey Atkins, Bailee Simpson, Danica Fuhlendorff + Lochlainn Fitzgerald-Symes (cox)
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Rose Harnish (stroke), Filomena Vaimasenuu, Jessica Thompson, Jacqueline Chang + Caitlyn Warner (cox)
Coached by: Sophie Wilson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Leighton Montgomerie
|
Social