You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: River Power Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tim Olson & Geoff Perry
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Maria Langdon
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Maria Langdon
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Smith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tim Olson & Geoff Perry
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes
|
Social