You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: River Power Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey & Stacey Lithgow
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Nick Barton
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Kate Hoskin (stroke), Annabelle Schurhammer, Poppy Mitchell-Anyon, Kadee Gedye + Aleshia Elliot (cox)
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Leighton Montgomerie
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ben Grace
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Charlotte Bray (stroke), Kathryn Butcher, Katherine Elsdon-Williams, Courtnee Bangs + Madison Walters (cox)
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Leighton Montgomerie
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey & Stacey Lithgow
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ben Grace
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Kate Hoskin (stroke), Annabelle Schurhammer, Poppy Mitchell-Anyon, Kadee Gedye + Aleshia Elliot (cox)
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Charlotte Bray (stroke), Kathryn Butcher, Katherine Elsdon-Williams, Courtnee Bangs + Madison Walters (cox)
Coached by: Elly Moody & Emily Stonehouse
|
Social