You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Dominique Koloamatangi (stroke), Rebecca Faletanoai, Elisabeth Klaassen, Libby Blore + Savannah Barrack (cox)
Coached by: BARA
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Florence Blair
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Michael Hanright
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird & Martin Davies
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Dominique Koloamatangi (stroke), Rebecca Faletanoai, Elisabeth Klaassen, Libby Blore + Savannah Barrack (cox)
Coached by: BARA
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & Martin Davies
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Victoria Crisford (stroke), Madeleine Hemi, Sophie Humphries, Georgia Pettengell + Kate Bolland (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nina Brown & Laws Lawson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Nick Barton
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Tessa White-Parsons (stroke), Olivia Goldsworthy-Keeley, Olivia Zhu, Sophie O'Neill + Erin Nugent (cox)
|
Social