Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WESC
Coached by: Henry Poor & Callum Mill
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 4th (8:31.30)
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill & Henry Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (9:25.89)
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 7th (9:43.36)
Crew
#1
WESC
Coached by: Garth Tremeer
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#32
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: result (NRR)
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#12
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 6th (9:53.28)
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#32
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (7:49.26)
Crew
#33
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (8:04.37)
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 6th (1:08.76)
Crew
#23
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 8th (8:38.40)
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 5th (7:45.86)
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 5th (8:04.18)
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#12
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 4th (8:33.97)
Crew
#3
WESC
Coached by: Alasdair McGeachie & Henry Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 5th (8:18.14)
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Garth Tremeer
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#2
WESC
Coached by: Tony Burns
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (8:43.98)
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 8th (9:01.86)
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 5th (7:57.71)
Crew
#11
WESC
Greta Taine (stroke), Emily Wheatley, Kiera Nelson, Claudia Welsby, Georgia Round, Katie Keys, Libby Blore, Rebecca Meldrum + Sophie Wall (cox)
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Keith Page
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:38.98)
Crew
#2
WESC
Coached by: Keith Page
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 5th (8:28.79)
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill & Henry Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 7: placed 5th (8:21.76)
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#21
WESC
Brock Mills (stroke), Benjamin Pendreigh, Joshua Shields, Emile Commarieu, George Cory-Darroch, Toffer Espinosa, Jack Breen, Ryan Patten + Daniel Nihotte (cox)
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 6th (8:34.51)
Crew
#31
WESC
Devon Dudding (stroke), Nathan Phillips, Cole Brann, Mikaere Wiki, Jack Casey-Pickering, Mark Lawrence, Callum Pratt, Jacob Mann + Joseph McNamara (cox)
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (7:51.43)
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#32
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 7th (9:04.57)
Crew
#13
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill & Henry Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#2
WESC
Coached by: Callum Mill & Henry Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 5th (8:44.10)
Crew
#1
WESC
Brianna Dauphin (stroke), Lana King, Ellie Jeurissen, Elizabeth Reid, Meg Couture, Jess Sodo, Angela Norton, Anna Bennington + Maxine Chappell (cox)
Coached by: Tony Burns
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#12
WESC
Alex Larkin (stroke), Georgina Hartnett, Mary Lotoa, Dominique Koloamatangi, Nina James, Tayla Clasper, Hannah Thomas, Kate McHugh + Emma Tacon (cox)
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Laura Francis (stroke), Sharanita Sharma, Ella Goddard, Megan Farquhar, Amy Hirst, Gloria Tinney, Aimee Hunt, Reese Jacques + Joseph McNamara (cox)
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#51
WESC
Coached by: Andreas Lichtfuss
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (9:52.98)
Crew
#1
WESC
Coached by: Garth Tremeer
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Henry Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#21
WESC
Emile Commarieu (stroke), Joshua Shields, George Cory-Darroch, Benjamin Pendreigh, Liam O'Brien, Jack Breen, Troy Jarman, Ryan Patten + Ian Cairns (cox)
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (7:59.94)
Crew
#31
WESC
Devon Dudding (stroke), Nathan Phillips, Matthew Bluck, Damon Trumper, Tom Butler, Mikaere Wiki, Jack Casey-Pickering, Jacob Mann + Dylan Dodds (cox)
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:32.63)
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (8:54.92)
Crew
#32
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 8th (9:58.66)
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#12
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (8:22.88)
Crew
#13
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Garth Tremeer
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill & Henry Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Keith Page
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 8th (8:13.97)
Crew
#11
WESC
Bella Rose Lennon (stroke), Tayla Clasper, Niamh McHugh, Kiera Nelson, Poppy Holmes, Isabelle Ingram, Elisabeth Klaassen, Nina James + Emma Larsen (cox)
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Laura Francis (stroke), Sharanita Sharma, Ella Goddard, Megan Farquhar, Amy Hirst, Laura Bradley, Aimee Hunt, Gloria Tinney + Brad Shelton (cox)
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Henry Poor & Callum Mill
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#21
WESC
Rory Baker (stroke), Matte Srhoj, Charlie MacDonnell, Campbell Milne, Matthew Bluck, Caleb Dallow, Matthew Whitehead, David Dryland + Jack Baird (cox)
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (7:23.26)
Crew
#1
WESC
Coached by: Garth Tremeer
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#32
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#11
WESC
Dominique Koloamatangi (stroke), Rebecca Faletanoai, Elisabeth Klaassen, Libby Blore + Savannah Barrack (cox)
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#12
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 5th (9:19.50)
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill & Henry Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (9:11.05)
Crew
#12
WESC
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (9:33.59)
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#32
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 6th (9:07.27)
Crew
#51
WESC
Coached by: Andreas Lichtfuss
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (9:55.56)
Crew
#1
WESC
Coached by: Henri Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 5th (9:03.87)
Crew
#2
WESC
Coached by: Henry Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#3
WESC
Coached by: Henry Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#4
WESC
Coached by: Henry Poor
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 6th (9:03.43)
Crew
#5
WESC
Coached by: Henry Poor & Callum Mill
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Carl Pracey (stroke), Evander Tangiiti, Todd Martin, Jonathan Winter, Fergus McSwiney, Jed Bradley, Felix Drissner-Devine, Matthew Smith + Dylan Dodds (cox)
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Alasdair McGeachie
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#2
WESC
Coached by: Alasdair McGeachie & Andrew Dryden
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland