You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Bruce Rapley
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
Coached by: John Pressler
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Yvonne McLaren
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Ross Webb
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Nick Tonkin & Joe O'neill
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: David Potts
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Yvonne McLaren
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Ross Webb
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Bruce Rapley
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Nick Tonkin & Joe O'neill
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#23
TGAC
Coached by: Duncan Bydelay
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Yvonne McLaren
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & Paddy O'reilly
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Keith Page
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: David Potts
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Yvonne McLaren
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Yvonne McLaren
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#24
TGAC
Coached by: Duncan Bydelay
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Ross Webb
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydelay
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Ross Webb
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
Coached by: John Pressler
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Ross Webb
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Keith Hibbert & Jason Oswald-Paris
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Duncan Bydelay
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Ross Webb
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Keith Page
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Social