You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
SHAK
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill & Henry Poor
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#13
SHAK
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Johann Einarsson (stroke), Jean-Francois Matter, Antony Howard, Charles Hosking + Jacqueline Abbot (cox)
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#12
SHAK
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
Coached by: Ryan Wild
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Antony Zouch & Natalie Mariot
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill & Henry Poor
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Jonathan Brown
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hamish Mitchell & Tina Manker
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#12
SHAK
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
Coached by: Ryan Wild
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#41
NSHC
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Miles Arulambalam & Ben Sandston
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Johann Einarsson (stroke), Jean-Francois Matter, Antony Howard, Charles Hosking + Jacqueline Abbot (cox)
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#14
SHAK
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Miles Arulambalam & Tom Newman
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
SHAK
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#13
SHAK
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Roselle Magon
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Vanessa Harvey
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Miles Arulambalam & Zach Van Hout
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Miles Arulambalam & Ben Sandston
|
Social