Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'Neill
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Sarah Smith (stroke), Sarah Scrimshaw, Olive Brown, Annika Naschitzki + Ashley McCarty-Carnahan (cox)
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace & Emily Lidell
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Francesca Canestri (stroke), Ruby Matangi, Charlotte Armstrong, Hannah Kerrigan + Kate Bolland (cox)
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Abbey Grainger (stroke), Zolfia Ahmed, Joelle Benjamin, Caitlin Gillespie + Alexandra Benjamin (cox)
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Huw Mitchell
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Rebecca Lock
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Paulina Moller-Andreewitch (stroke), Amelia Moller-Andreewitcher, Audsley Jones, Rita Beamer + Georgia Bennington (cox)
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#52
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#24
AKLC
Charlotte Riley (stroke), Madeline Allen, Chanelle Jones, Annabelle Malone + Natasha Krofcheck (cox)
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Aimee Bennett (stroke), Te Mahara Swanson Hall, Nell Caughley, Elizabeth Hughes + Zoe Le Lievre (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
Social