Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks & Tyler Scott
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks & Tyler Scott
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Patrick O'Reilly
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Roselle Magon
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard & Scott McGill
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace & Emily Lidell
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Martin Davies
|
Social