Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard & Paddy Payne
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#2
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard & Paddy Payne
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#33
CAMC
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#3
MACL
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
Social