Entrants list: Junior Regatta
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AQUI
Coached by: Jeff Johnson
- Click to expand crew ⇨
AQUI
AQUI
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#31
CAMB
Coached by: Claire McGuiness & Nicky Staite
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
COMP
Katherine Elsdon-Williams (stroke), Courtnee Bangs, Amy McNeil, Kyla Grace Parker + Madison Walters (cox)
Composite crew. Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
COM*
COM*
New Zealand
New Zealand
Crew
#2
COMP
Composite crew. Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
- Click to expand crew ⇨
COM*
COM*
New Zealand
New Zealand
Crew
#1
EGGS
- Click to expand crew ⇨
EGGS
EGGS
Auckland
Auckland
Crew
#2
EGGS
Francesca Canestri (stroke), Mackenzie Freeman, Georgia Tremeer, Charlotte Armstrong + Olivia Bridgman (cox)
- Click to expand crew ⇨
EGGS
EGGS
Auckland
Auckland
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAMG
- Click to expand crew ⇨
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil
- Click to expand crew ⇨
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
HAUR
- Click to expand crew ⇨
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
HAUR
Brylie Gordon (stroke), Tamsin Armstrong, Hannah McMillan-Phillips, Panasse van Laren + Joshua Lee (cox)
Coached by: Luke O'neil
- Click to expand crew ⇨
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
HAUR
Brylie Gordon (stroke), Tamsin Armstrong, Hannah McMillan-Phillips, Panasse van Laren + Joshua Lee (cox)
- Click to expand crew ⇨
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
- Click to expand crew ⇨
HLCR
HLCR
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
JPCR
Aimee Bennett (stroke), Rowan Simmons, Te Mahara Swanson Hall, Elizabeth Hughes + Zoe Le Lievre (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
- Click to expand crew ⇨
JPCR
JPCR
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
Crew
#1
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
Crew
#1
OTUM
Jacqueline van der Velden (stroke), Olivia Admundsen, Zoe Stevenson, Lauren Dance + Courtney Dyer (cox)
Coached by: Kimberley Pilbrow & Laura Bonney
- Click to expand crew ⇨
OTUM
OTUM
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
PUKE
Coached by: Neil Pollock
- Click to expand crew ⇨
PUKE
PUKE
Auckland
Auckland
Crew
#2
PUKE
Coached by: Neil Pollock
- Click to expand crew ⇨
PUKE
PUKE
Auckland
Auckland
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
- Click to expand crew ⇨
ROTL
ROTL
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
RUTH
Coached by: Michael Hawthorne
- Click to expand crew ⇨
RUTH
RUTH
Auckland
Auckland
Crew
#1
RUTH
- Click to expand crew ⇨
RUTH
RUTH
Auckland
Auckland
Crew
#1
SAMU
Rosie Wall (stroke), Charlotte Stephen, Laura Heycoop, Tessa Dalgety Evans + Annabel Johnstone (cox)
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
SAMU
SAMU
Wellington
Wellington
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan & Jason Williams
- Click to expand crew ⇨
SHGN
SHGN
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Rosie Troughton
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
STPC
Coached by: Ashleigh Hodge & Jess Field
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
TAKA
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#2
TAKA
Madeleine Teesdale (stroke), McKenzie Bolland, Emerald Scofield, Maya Tewhata Low + Anna Timpany (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#21
TRGG
Coached by: Lance Stowes
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
TRID
Coached by: Snow Goldsmith & Lena Cassidy-Clark
- Click to expand crew ⇨
TRID
TRID
Waikato/BoP
Waikato/BoP
WENT
WENT
Auckland
Auckland
Crew
#1
WHGG
- Click to expand crew ⇨
WHGG
WHGG
Auckland
Auckland
WHGG
WHGG
Auckland
Auckland
Crew
#1
WHHS
Sara Whibley (stroke), Meg Aitchison, Alie Henderson-Corporaal, Sofia Morrell + Phoebe Johnston (cox)
Coached by: Alistair Riddle & Paul Simmons
- Click to expand crew ⇨
WHHS
WHHS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
WKDS
- Click to expand crew ⇨
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
WTLG
Holly Ellett (stroke), Courtney McCormick, Briana Smith, Taylor Catchpole + Samantha Thornton-Jones (cox)
Coached by: Rebecca Lock & Anya Mabott
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anya Mabott
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social