You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby & Glen Reichardt
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Murray Lipinski
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
TUAK
Coached by: Murray Twining & Chris Betty
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Rob Holmes
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby & Glen Reichardt
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
TUAK
Coached by: Murray Twining & Chris Betty
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Murray Lipinski
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Rob Holmes
|
Social