You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Phipps
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland & Megan Liddy
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Byron De Beere
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMB
Coached by: Lloyd Curl
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew. Coached by: Murray Twining & C Betty
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew. Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Tim Palmer
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PIOP
PIOP
Waikato/BoP |
Crew
#1
PIOP
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#2
SMCO
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Hary Ashby
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
TUAK
Coached by: Murray Twining & Chris Betty
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nick Bixly
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Adrian Webster & Laura Bonney
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jerry Leaupepe & Saua Leaupepe
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anya Mabott
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Rosie Troughton & Jess Field
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Jerry Leaupepe & Saua Leaupepe
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Panasse van Laren (stroke), Hannah McMillan-Phillips, Samantha Billington, Charlotte Smith + Joshua Lee (cox)
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Jakob Scotts-Bahle
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Navradeep Sandhu (stroke), Josh Campion, Callum Reynolds, Thomas Duffett + Johanna Mouncey-Reidy (cox)
Coached by: Keith Hibbert
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#3
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
MART
MART
Auckland |
Crew
#1
MART
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Norm Charlton
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anya Mabott
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & John Lawrence
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Andrew Stevenson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Lloyd Widdison
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Roselle Magon
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Alan Harris & Hayden Shaw
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#4
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMB
Coached by: Claire McGuiness & Nicky Staite
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
James Torstonson (stroke), Cameron Elliott, Jarrod Cranfield, Theo Clayton-Greene + Joshua Lee (cox)
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Simon Van Rossen & Antony Zouch
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Rob Holmes
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: David Reed
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#3
COMP
Composite crew. Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt & Harry Ashby
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen & Kristian Barbarich
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Simon Van Rossen & Antony Zouch
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Byron De Beere & Lloyd Widdison
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Mike Harrison & Tim Olson
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Jack Elkington & Jarrod Saxton
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Tim Palmer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Elish Robinson & Daniel McIntyre-Gardner
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Kristian Barbarich & Peter Jansen
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks & Roger Batley
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Geoff Perry
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Jonathan Curtis (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt & Harry Ashby
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Jessica MacLellan & Angela Juergensen
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Andrew Stevenson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: David Reed
|
Social